Nors daugelis mūsų ir galime pasidžiaugti geros kokybės ir tinkamu naudoti vandeniu, vis dėlto ne visus namus pasiekia minkštas vanduo. Dėl kieto vandens kenčia ne tik skalbimo mašina ar indaplovė, bet ir kiti elektros prietaisai, kuriuos nuolat reikia nukalkinti ir valyti stipriomis cheminėmis priemonės, kurios ypač kenkia prietaisų būklei ir jų tarnavimo kokybei. Pasidalinsime keliais patarimais, kaip galima namuose suminkštinti kietą vandenį, o kada gali padėti vandens filtrai.
Pats elementariausias ir paprasčiausias vandens minkštinimo būdas tai jo virinimas. Visgi, gerti tokio vandens neverta, kadangi jis jau bus praradęs visas naudingas savybes. Jeigu jums reikalingas nedidelis minkšto vandens kiekis, galite paprastą vandenį užšaldyti. Tiesiog įpilkite vandens į buteliuką ir įdėkite jį į šaldiklį, o po kelių dienų išimkite – toks vanduo bus kur kas labiau suminkštėjęs ir jį galėsite gerti. Tiesa, toks šaldymo būdas patogus yra tik retais atvejais, nuolat tai daryti būtų gana nepraktiška.
Jeigu norite pasirūpinti savo buitiniais prietaisais ir prailginti jų tarnavimo laiką, parduotuvėse galite įsigyti specialios druskos, kuri suminkština skalbimo mašinų, indaplovių ir šildymo katilų naudojama vandenį. Tik svarbu nepamiršti, kad šios druskos yra skirtos tik buitinei technikai ir gerti tokiomis druskomis suminkštinto vandens nebegalima. Buitinei technikai galite padėti ir naudodami kalcinuotą sodą. Vieną šaukštą šios sodos įberkite į 10 litrų kieto vandens. Tuomet palaukite 3-4 valandas, kol vandenyje ištirps nuosėdos, tada perpilkite vandenį į kitą talpą ir jau galite naudoti jį savo reikmėms.
Dabar parduotuvėse yra parduodami specialūs vandens filtrai, kurie skirti būtent geriamam vandeniui minkštinti. Jie valo vandenį, tačiau tokio vandens nauda yra kur kas mažesnė, negu, pavyzdžiui, mineralinio vandens. Taip pat vandens minkštinimui yra naudojami nebrangūs magnetiniai vandens filtrai. Dėl stipraus magnetinio lauko vandenyje esantis kalcio karbonatas kristalizuojasi ir nebesudaro kalkių nuosėdų. Taip pat galite rinktis ir jonų mainų filtrus, kuriuose esančios specialios dervos (jonitai) suminkština vandenį.
Visgi, prieš nuspręsdami, kad vandens filtrai jūsų namuose tikrai reikalingi, ir manote, kad norite pakeisti tam tikras vandens savybes, rekomenduojame pirmiausiai pasitarti su specialistais ar atlikti vandens kokybės tyrimą. Tokiu atveju tikrai žinosite, kad filtras – būtinas ir neprašausite su jo pasirinkimu.