Vestuviniai žiedai yra amžinas meilės ir įsipareigojimo simbolis. Jie nešiojami šimtmečius, o kiekviena kultūra turi savo unikalias tradicijas ir reikšmes, susijusias su jais. Štai keletas įdomių faktų apie vestuvinius žiedus, kurių galbūt nežinojote.
Pirmieji vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti senovės egiptiečiai
Tradicija keistis vestuviniais žiedais atsirado dar senovės Egipte. Egiptiečiai tikėjo, kad ratas simbolizuoja amžinybę ir nesibaigiantį gyvenimo ciklą, todėl jis buvo puikus santuokos simbolis. Žiedus jie gamindavo iš tokių medžiagų kaip austos nendrės ar oda.
Iš pradžių vestuvinius žiedus mūvėjo tik moterys
Senovės Romoje vestuvinius žiedus mūvėjo tik moterys. Šie žiedai buvo gaminami iš geležies ir mūvimi kaip vyro nuosavybės simbolis. Tik po kelių šimtmečių vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti ir vyrai.
Pirmasis sužadėtuvių žiedas su deimantu buvo įteiktas 1477 m.
Pirmąjį deimantinį sužadėtuvių žiedą 1477 m. Austrijos erchercogas Maksimilianas padovanojo savo sužadėtinei Marijai iš Burgundijos. Žiedas buvo su mažais „M“ formos deimantais ir auksinis.
Žiedo pirštas turi ypatingą reikšmę
Daugelyje kultūrų bevardis kairės rankos pirštas vadinamas „vestuvinio žiedo pirštu“. Taip yra todėl, kad buvo tikima, jog šiame piršte yra vena, vedanti tiesiai į širdį, todėl šis pirštas puikiai tinka vestuviniam žiedui nešioti.
Vestuvinių žiedų graviravimo tradicija siekia viduramžius
Tradicija graviruoti vestuvinius žiedus su žinutėmis ar simboliais atsirado dar viduramžiais. Šie graviravimai dažnai būdavo lotyniškai, juose būdavo poros inicialai arba ypatinga žinutė.
Tradicija apsikeisti vestuviniais žiedais per ceremoniją kilo iš krikščionių tikėjimo
Tradicija per ceremoniją apsikeisti vestuviniais žiedais kilo iš krikščionių tikėjimo. Žiedai laikomi poros įsipareigojimo vienas kitam ir tikėjimo Dievu simboliu.
Vestuviniai žiedai gaminami iš įvairių medžiagų
Vestuviniai žiedai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, įskaitant auksą, platiną, titaną, volframą ir net medį. Kiekviena medžiaga pasižymi savitomis savybėmis, todėl svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą ir asmeninį stilių.
Tradicija mūvėti vestuvinius žiedus ant kairės rankos priklauso nuo kultūros
Nors daugelyje kultūrų įprasta vestuvinius žiedus nešioti ant kairės rankos, kai kuriose kultūrose pirmenybė teikiama dešinei rankai. Kai kuriose šalyse ir sužadėtuvių, ir vestuvinis žiedas iki vestuvių ceremonijos nešiojami ant dešinės rankos, tada jie perkeičiami ant kairės rankos.
Vidutinė vestuvinio žiedo kaina priklauso nuo regiono
Vestuvinio žiedo kaina labai skiriasi priklausomai nuo regiono ir kultūros. Jungtinėse Amerikos Valstijose vidutinė vestuvinio žiedo kaina yra apie 5 000 JAV dolerių. Kai kuriose kultūrose žiedui tradiciškai skiriama tam tikra jaunikio atlyginimo dalis.
„Amžinybės žiedo“ tradicija atsirado Viktorijos epochoje
Tradicija dovanoti „amžinybės žiedą“ svarbiam santykių etapui pažymėti atsirado dar Viktorijos epochoje. Šiuose žieduose yra ištisinė deimantų ar kitų brangakmenių linija ir jie dovanojami kaip amžinos meilės simbolis.
Pabaigai
Vestuviniai žiedai turi turtingą istoriją ir yra svarbus meilės ir įsipareigojimo simbolis. Nuo senovės egiptiečių iki šiuolaikinių porų – apsikeitimo vestuviniais žiedais tradicija atlaikė laiko išbandymą. Nesvarbu, ar jums labiau patinka tradicinis auksinis žiedas, ar modernesnis titano žiedas, vestuvinis žiedas tinka kiekvienam stiliui ir biudžetui.
Daugiau: https://vestuviniaiziedai.lt/