Manote, moterys nesiperša? Tik ne airės! Ir iš tiesų, ši istorija labai įdomi, kilusi dar V amžiuje, ir jau kelis šimtmečius vis dar gyva tradicija. Be to, ji žinoma taip pat ir kaimyninėje Anglijoje bei tolimojoje Amerikoje. O vėliau Škotijoje moterų galimybė pirštis vyrams buvo net patvirtinta įstatymu, kuriuo oficialiai buvo įtvirtintas moterų piršimosi faktas.
Būtent anuomet Airijoje buvo paskelbta, kad moterys, kurios mano, jog vyrai pernelyg ilgai nesiperša, tai gali padaryti pačios. Tiesa, tik vieną išskirtinę dieną, kuri būna tik kartą per ketverius metus – vasario 29–ąją. Nuo tada moterys Airijoje ir Anglijoje šią dieną labai dažnai pasiperša savo antrajai pusei ir tai labai aktyviai propaguojama iki šių dienų. Tuo tarpu kitose šalyse, nors ir ne taip aktyviai, tačiau taip pat liko kaip graži tradicija.
Dar vienas įdomus faktas, kad kai kuriose pasaulio šalyse ši diena buvo arba yra laikoma Senmergių diena. O graikai šią dieną laiko pačia nepalankiausia diena santuokai. Taip pat, pasak legendos yra sakoma, kad moterys, kurios ketino pirštis savo vyrams, juos privalėjo įspėti dėvėdamos raudonos spalvos pasijonį. O atsisakę vyrai buvo baudžiami.
Nors tai ir nėra įprasta mūsų šalyje, tačiau ne visos moterys šią idėją smerkia. Apie moterų piršimąsi vyrams galima išgirsti labai daug įvairių nuomonių, šia tema vieningai nesutaria nei vyrai, nei moterys. Vieniems atrodo, kad tai yra labai bloga praktika, o kitiems tai puiki avantiūra ar nepatirtas nuotykis.
Ypatingai šiais, lygių galimybių ideologijos užvaldytais laikais, įvairios nuomonės jau nieko nebestebina. O kita vertus santuoka – tai dviejų žmonių susitarimo reikalas, taigi, ir pasipiršti gali tiek vyras, tiek ir moteris.