Damos mokosi vairuoti – ką reikia žinoti prieš einant į vairavimo mokyklą?

Kuomet prireikia mokytis vairuoti, pirma mintis galvoje yra susirasti kokia vairavimo mokykla Vilniuje yra geriausia. Tą galima padaryti paklausinėjus draugų ir pažįstamų, kurie neperseniausiai mokėsi, paskaičius atsiliepimus internete bei paskambinus ir sužinojus kainas bei galimybes mokytis artimiausiu metu. Vairavimo kursai Vilniuje yra itin populiarūs,tad kartais instruktorių tvarkaraštis yra pilnai užpildytas keliems mėnesiams į priekį.

Tačiau tol, kol vis dar svarstote kur mokytis arba kol laukiate kursų pradžios, nesėdėkite sudėjus rankų. Mokytis galima ir netgi būtina jau iki tol. Mokytis vairuoti, tai ne tik vairavimo kursai Vilniuje, tai ir eismo stebėjimas bei mokymasis iš artimųjų.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip tapti gerais vairuotojais, kaip elgtis, kad vairavimo mokykla Vilniuje suteiktų kaip galima daugiau naudos ir vairavimo egzaminus išlaikytumėte iš karto.

Veiksmas prasideda išlaikius teorijos egzaminą

Nepraėjus teorinės dalies ir neišlaikius vairavimo mokyklos Vilniuje teorijos egzamino bei teorijos egzamino Regitroje, niekas jūsų prie vairo sėsti neleis. O būtent prie vairo ir yra visa esmė bei įdomumas. Todėl pasistenkite su teorija susitvarkyti kaip galima greičiau. Tačiau sakant „greičiau“, turime omenyje, jog neturėtumėte vilkinti proceso, tačiau privalote viską gerai išmokti ir skirti tam laiko.

Taigi, jei laukiate kursų pradžios ar dėl kitų priežasčių vairavimo mokykla Vilniuje laukia jūsų truputį vėliau, vis tiek galite pradėti mokytis teorinę dalį. Perskaityti KET knygelę galima savarankiškai, tam vairavimo instruktoriaus nereikia. Taip pat yra ne vienas tinklalapis, kuriame pateikiamos KET sprendimo užduotys, kurios yra gera praktika mokytis ir suprasti taisykles.

„Pasėdėkite“ automobilyje

Pirmoji vairavimo pamoka su instruktoriumi dažniausiai prasideda nuo automobilio apžiūros, susipažinimo su pagrindinėmis dalimis bei „atsisėdimu“ į automobilį bei tipine rutina – užsisegti saugos diržus, susireguliuoti sėdynę, susireguliuoti veidrodėlius. Pasipraktikuokite šiuos „įsėdimo“ veiksmus su artimaisiais jų automobilyje. Jeigu jau žinosite kaip įjungti valytuvus, perjungti pavaras, susireguliuoti sėdynes ir pan., sutaupysite nemažai pamokos laiko.

Beje, kuomet išlaikysite teorinės dalies egzaminą Regitroje, jau galite mokytis vairuoti su artimaisiais. Tam reikia atitikti tik kelias sąlygas. Vairuoti mokinti gali tik artimas šeimos narys – brolis, sesė, sutuoktinis, tėvai. Mokytojas turi turėti 5 metų B kategorijos vairavimo stažą. Automobilis turi būti pažymėtas M raide.

Apsispręskite dėl mechaninės ar automatinės pavarų dėžės

Kiekviena padori vairavimo mokykla Vilniuje turi automobilių tiek su mechanine, tiek su automatine pavarų dėžėmis. Keliuose vis dažniau galima pamatyti vairavimo mokyklos automobiliukus pažymėtus, jog tai „automatas“. Tačiau ką geriau rinktis? Merginos dažnai apsisprendžia mokytis ir laikyti egzaminus automobiliu su automatine pavarų dėže. Iš ties keliuose vis daugiau automobilių su automatine pavarų dėže, jie patogesni miestuose. Todėl išlaikius egzaminą su „automatu“, tikrai nepražūsite.

Visgi iš kitos pusės, vairavimo kursai Vilniuje suteikia galimybę lengvai išmokti valdyti automobilį su mechanine pavarų dėže, taip atveriant sau platesnes galimybes, o jau rinktis ką vairuoti išlaikius egzaminus galima ką tik nori. Kitaip tariant, išlaikius egzaminą su automatu, galima vairuoti tik automatą. O išlaikius su mechanine, galima vairuoti ir mechaninę, ir automatą.

Klaidos taip pat yra pamokos

Už vairavimo mokyklos automobilio vairo sėdi žmonės, kurie tik mokosi vairuoti. Tačiau ar girdėjote, jog jie nuolat darytų avarijas? Atrodytų būtų natūralu, tačiau iš tikro, nuo avarijų ir nelaimingų atsitikimų saugo instruktoriai – jie bet kurią akimirką gali perimti automobilio valdymą. Tačiau tai nereiškia, jog instruktoriai gelbėja ir nuo klaidų  -priešingai, leidžia suklysti ir tai paverčia pamoka.

Jūs taip pat turite atkreipti dėmesį į savo klaidas. Vairavimo kursai Vilniuje taps dar naudingesni nei išmoksite valdyti savo emocijas ir jaudulį – padarius klaidą jūs neturite jausti noro uždengti akis ir paleisti vairą iš rankų. Turite išmokti išsisukti ir ištaisyti klaidą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *