Ką reikia žinoti tiems, kuriems paskirta pilvo echoskopijos tyrimas?

Gydymo paslaugos Lietuvoje nėra tokios brangios, kaip teigia kai kurie pacientai. Labai svarbu suvokti, kad nemenkas pinigų sumas įprastai išleidžia tie, kurie savo sveikatą patys apleido ar tie, kuriems tiesiog nepasisekė ir susirgo rimtomis ligomis. Jeigu esate iš tų, kuriems rūpi pačių sveikata ir ketinate reguliariai lankytis pas gydytojus, tai pirmiausia reikėtų išsiaiškinti į ką kreiptis reikėtų labiausiai. Ne paslaptis, kad pilvo echoskopija yra viena iš tų procedūrų, kuri turi būti atliekama reguliariai.

Kam ir kodėl naudinga atlikti echoskopijos procedūrą?

Šeimos gydytojai gali jums patvirtinti, jog ši procedūra dažnai naudojama kaip profilaktika. Reguliariai atliekant šį tyrimą, galima dar ankstyvoje ligos stadijoje pamatyti organų pakitimus. Juk žinote faktą, kad kuo anksčiau nustatoma liga, tuo daugiau galimybių su ja kovoti? Pilvo echoskopijos procedūra leistų pamatyti ar jūsų organuose nesivysto jokie dariniai – navikai, akmenys, metastazės. Apžiūrint organus reguliariai, galima numatyti ir nustatytos ligos progresą. Tad, tokia procedūra, jeigu jums jau yra virš 40 metų, siūloma pasinaudoti kasmet. Toks amžius įvardijamas dėl to, kad būtent nuo jo pradeda didėti tikimybė dėl lėtinių ligų atsiradimo.

Be abejo, be šios procedūros neapsieis ir būsimos gimdyvės. Siekiant stebėti vaisiaus vystymąsi ir jo sveikatos būklę, šis tyrimas yra neišvengiamas. Jis netgi leidžia iš anksto matyti ar vaisius vystosi teisingai ir pagal visus laiko rėmus. Galima numatyti būsimus apsigimimus ar net gimdymo problemas. Būtent echoskopo pagalba gali būti nustatoma kaip geriausia būtų gimdyti – natūraliai ar pasitelkiant Cezario pjūvio metodą.

Kuriais atvejais echoskopo tyrimas bus atliekamas vėliausiai?

Šeimos gydytojai sprendžia kurie tyrimai bus atliekami jų pacientams. Tai reiškia, kad kamuojant pilvo skausmams, dar nereiškia, kad tučtuojau būsite siunčiami echoskopo tyrimui. Iš pradžių gali būti nustatomos kitos priežastys – mityba, hormonų veiklos sutrikimas, stresas ir t.t. Šeimos gydytojas turi žinoti tikslius simptomus ir tik tuomet galės daugmaž nuspėti kokius tyrimus atlikti.

Kaip pavyzdį galima matyti, kad dažnai pacientai dėl pilvo skausmų yra siunčiami ne echoskopo tyrimui, o būtent pas gastroenterologą. Skrandžio skausmai gali būti siejami ne su organų patologijomis, o su mitybos sutrikimais.

Minėtas specialistas atliks tyrimą, kuris vadinamas endoskopija. Ši procedūra dažnai painiojama su echoskopija. Pastaroji yra žymiai malonesnės, palyginus su endoskopo tyrimu. Gastroenterologas naudoja įrangą, kuri per burnos ertmę leidžiama į paciento skrandį per stemplę. Tai nėra skausminga procedūra, tačiau malonumo tikrai nebus. Jos metu jus kankins vėmimo refleksas ir nemalonus pojūtis skrandyje. Paguoda ta, kad šis tyrimas atliekamas žymiai greičiau nei pilvo echoskopija – vos per porą minučių.

Tad, jeigu pirminės pažiūros metu paaiškėja, kad paciento pilvo skausmai gali atsirasti dėl jo mitybos ar kitų įpročių, tuomet jis bus siunčiamas ne echoskopijai, o kitoms procedūroms.

Echoskopijos procedūra nėra nemaloni

Galiausiai, pacientams reikia žinoti, kad šis tyrimas yra vienas maloniausių apskritai. Mat, jis nesukelia visiškai jokio skausmo ir trunka vos keliolika minučių ar pusvalandį. Procedūros metu ant jūsų pilvo srities bus ištepamas specialus gelis ir paskui paprastu prietaisu vedžiojama pagal organų pozicijas ieškant patologijų. Tad, jeigu jums paskirta pilvo echoskopija, tuomet tikrai nėra pagrindo baimintis šios procedūros.

Daugiau informacijos rasite Unavita svetainėje : https://unavita.lt/vidaus-organu-echoskopuotojas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *