Dėl jaudulio, kuris kyla gavus sužadėtuvių žiedą, labai lengva pamiršti apie vestuvinius žiedus. Tačiau vestuvinis žiedas yra labai svarbus vestuvių ceremonijos elementas ir svarbiausias meilės bei įsipareigojimo simbolis, todėl svarbu skirti pakankamai laiko vestuviniams žiedams, kuriuos matysite ir nešiosite daugelį metų. Taigi, pateikiame svarbius dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti ieškant ir renkantis tobulus vestuvinius žiedus.
Biudžetas: kiek kainuoja vestuviniai žiedai?
Vestuvinio žiedo kaina gali labai skirtis: nuo mažiau nei kelių šimtų eurų, iki prabangių, kainuojančių tūkstančius eurų. Kaina priklauso nuo daugelio kintamųjų, pvz., tauriojo metalo, dizaino ar formos, dydžio ir pločio, pasirenkamų brangakmenių ir kt.
Vestuvės gali būti brangios. Be žiedų, reikia galvoti apie vestuvių vietą, suknelę, kostiumus, maistą ir kt. – sąrašas gali būti labai ilgas. Renkantis vestuvinius žiedus svarbu nustatyti realų biudžetą, todėl atidžiai apsvarstykite savo galimybes, kad galiausiai galėtumėte lengviau atrasti būtent tokius vestuvinius žiedus, kurie jums geriausiai tinka. Laimei, šiuolaikinėje rinkoje vestuviniai žiedai prieinamomis kainomis yra siūlomi ne vienoje juvelyrinių dirbinių parduotuvėje – ypač, jei yra nepamirštama pasinaudoti el. parduotuvėmis, todėl jums neturėtų būti sudėtinga daugiau sutaupyti.
Kas perka vestuvinius žiedus?
Tradiciškai vestuvinius žiedus vienas kitam perka nuotaka ir jaunikis. Šiais laikais poros dažnai renkasi žiedus pirkti kartu, dažnai ieškodamos derančių ar vienas kitą papildančių vestuvinių žiedų modelių.
Kada reikėtų pirkti vestuvinius žiedus?
Apskritai nėra griežtos taisyklės, kada pirkti vestuvinius žiedus. Tačiau turėkite omenyje, kad jei jūsų pasirinktą žiedą reikia graviruoti arba jis turi būti pagamintas pagal užsakymą, reikės laukti iki kelių savaičių. Tokiu atveju geriausia pasiruošti ir išsirinkti vestuvinius žiedus gerokai anksčiau, kad nebereikėtų skubėti.
Kokio pločio vestuvinį žiedą turėtumėte pasirinkti?
Vienas iš svarbiausių vestuvinio žiedo pirkimo aspektų yra jo plotis.
Tradiciškai pirmiausia ant piršto užmaunamas vestuvinis žiedas, po to – sužadėtuvių žiedas. Taip yra todėl, kad vestuvinis žiedas būtų arčiausiai širdies. Kadangi abu žiedai neretai nešiojami kartu, svarbu atsižvelgti į kiekvieno iš jūsų žiedų plotį, taip pat į bendrą jų plotį, kai jie sudėti kartu. Ir net jei šiuos žiedus mūvėsite ant skirtingų rankų, vis tiek vertėtų atsižvelgti į jų plotį.
Plonesni vestuviniai žiedai gali tikti siauroms, mažesnėms ir švelnioms rankoms. Nepriklausomai nuo to, ar turite ilgus, ar trumpus pirštus, geriausiai paprastai atrodo 2, 3 arba 4 mm žiedai. Dauguma vestuvinių žiedų stilių yra unisex. Vyrai linkę rinktis platesnes juosteles, paprastai nuo 5 iki 7 mm. Moterys, atsižvelgdamos ir į sužadėtuvių žiedą, dažniausiai renkasi 4 mm. Mėgstamiausias vyrų vestuvinių žiedų pasirinkimas – platūs ir storesni 7-9 mm vestuviniai žiedai, kurie puikiai atrodo ant platesnių pirštų.
Vestuvinių žiedų dydžiai
Nežinote, kokio dydžio vestuvinio žiedo jums reikia? Tuomet vertėtų apsilankyti artimiausioje juvelyrinių dirbinių parduotuvėje, kurioje šios srities specialistai jums padėtų lengviau išsiaiškinti jums tinkamiausią žiedo dydį.
Forma ir pritaikymas
Ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į vestuvinio žiedo formą, kuri turės didelės tiesioginės įtakos tiek patogumui, tiek ir bendrai išvaizdai – ypač, jei vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai bus mūvimi kartu.
Vestuvinių žiedų metalai
Renkantis vestuvinį žiedą, metalo tipas gali lemti žiedo stilių ir ilgaamžiškumą. Taurieji metalai: auksas, rožinis auksas, sidabras, platina, paladis ir titanas – visi jie pasižymi savitomis savybėmis. Todėl gerai apgalvokite, ką norėsite pasirinkti.