Stalo žaidimai šeimai: 5 populiariausi Lietuvoje ir pasaulyje

Kaip turiningai ir linksmai praleisti laiką su visa šeima? Tikrai ne įlindus į telefoną ar televizorių, neįsijungus Playstation ar Xbox žaidimų konsolę, nors ir ten yra smagių žaidimų visai šeimai (su dviem pulteliais, arba prijungus į judesius reaguojantį Kinect įrenginį). Siūlome praleisti laiką su šeima žaidžiant stalo žaidimus.

Kokie žaidimai yra labai populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje? Pateikiame keletą variantų, kurie tikrai jums patiks.

1. Monopolis

Vienas iš labiausiai mylimų ir žinomų stalo žaidimų visame pasaulyje. Monopolis ne tik leidžia smagiai praleisti laiką, bet ir moko finansinio planavimo bei strategijos. Žaidimas gali trukti kelias valandas, todėl puikiai tinka šeimos vakarams. Įvairūs Monopolio variantai, pritaikyti skirtingoms amžiaus grupėms ir pomėgiams, leidžia kiekvienam rasti kažką sau. Ieškokite Lietuvos miestų su pažįstamomis gatvėmis. Tai padės ir vaikams labiau susipažinti su miestu.

2. Važiavimo bilietas (Ticket to Ride)

Labai populiarus žaidimas, kuriame žaidėjai stato geležinkelio maršrutus tarp miestų visoje Europoje (arba kitoje pasaulio dalyje, priklausomai nuo žaidimo versijos). Tai puikus būdas lavinti geografinius žinias ir strateginį planavimą. Žaidimas yra pakankamai paprastas vaikams, bet ir pakankamai įdomus suaugusiems, todėl tinka visai šeimai. Kas gi nemėgsta traukinukų?

3. Carcassonne Baltic

Carcassonne Baltic yra puikus pasirinkimas mėgstantiems viduramžių tematiką ir teritorijų kontrolės žaidimus. Žaidėjai kloja plyteles, kurios atvaizduoja miestus, keliai, vienuolynus ir laukus, o vėliau deda savo „pasekėjus“ ant šių vietų, siekdami kontroliuoti kuo didesnį teritoriją. Žaidimas reikalauja vizualinio planavimo ir gali būti žaidžiamas įvairiais lygmenimis, priklausomai nuo žaidėjų amžiaus ir patirties. Pilys, riteriai, princai ir princesės vis dar įdomūs jūsų vaikams? Tada tikrai verta išbandyti šį žaidimą.

4. Namų ruletė

Ar kada susimąstėte, kodėl ruletė yra toks populiarus žaidimas visame pasaulyje? Juk tai azartiniai lošimai! Kai žaidžiate namie su vaikais iš netikrų pinigų, viskas gerai. Tai suteikia labai daug azarto ir malonių pojūčių. Visi tie nemokami sukimai ir laukimas, kur sustos kamuoliukas labai patiks visai šeimai.

Jei norite kažko trumpesnio, tada galima įsigyti ir namų bingo. Sukate kamuoliukus ir dedate ant kortelių skaičius. Geras laikas – garantuotas!

5. Dixit

Dixit yra nuostabus vaizduotę skatinantis žaidimas, kurio metu žaidėjai pasakoja istorijas, remdamiesi iliustruotomis kortelėmis. Žaidimas skirtas visiems, kurie mėgsta kūrybiškumą ir pasakojimą. Dixit taisyklės yra itin paprastos, bet žaidimas suteikia begalinę linksmybių ir galimybę pažinti, kaip kiti mato pasaulį.

Stalo =aidimai yra dar ir tuo vertingi, kad jie neturi galiojimo termino. Net ir po poros metų galite išsitraukti žaidimą ir sužaisti dar kartą. Be to, tai puiki dovana bet kuria proga. Juk svarbiausia – šeimos laikas praleistas kartu. Telefone pažaisti visada spėsime, o štai dėmesys iš šeimos narių yra neįkainojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *