Kada tikrai apčiuopiamos naudos atneša profesionalus nekilnojamo turto vertinimas

Kaip žinia, žmogaus turtas skirstomas į kilnojamą ir nekilnojamą. Norint parduoti ar pirkti didesnį pirkinį dažnai į pagalbą pasitelkiami turto vertintojai. Tai tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai nesudėtingas darbas. Patikėkite, taip nėra. Tik profesionalūs ir patirties turintys turto vertintojai leis savo klientams nepatirti jokių finansinių nuostolių.

Kada reikalingas nekilnojamo turto vertinimas?

Turto vertintojai sako, jog jų praktikoje dažniausiai užsakoma paslauga – nekilnojamo turto vertinimas. Ši procedūra dažnai tiesiog yra privaloma, nepriklausomai ar klientas to pageidauja ar ne. Taigi, dažniau vertinamas nekilnojamas turtas, kai norima pirkti bei parduoti žemės sklypą ar gyvenamą būstą. Juk tokiais atvejais paprastai imama paskola. Tuomet visos kredito bendrovės ir bankai reikalauja turto vertinimo. Juk bankui nepalanku įsigyti žemesnės vertės turtą suteikiant didelę paskolą. Štai tokiais atvejais klientas privalo užsakyti šią paslaugą.

Egzistuoja ir kiti variantai. Sakykim, žmogus perką namą ar butą be paskolos. Natūralu, jog jam norisi sužinoti tikrą būsto vertą, ar jis tikrai vertas tos kainos, kurios prašo pardavėjas. Pardavėjams taip pat turto vertinimas gali būti labai naudingas. Jiems tai yra puiki galimybė parduoti sklypą, namą ar butą už gerą kainą, jeigu jis objektais tikrai to vertas. Dar vienas niuansas –  tai suteikia galimybę parodyti pirkėjams atliktą turto vertinimą, kad jiems būtų galima greičiau nuspręsti ar toks sandoris tinkamas.

Kokiais dar atvejais atliekamas nekilnojamo turto vertinimas? Ogi:

  • Kai įgyjamos paveldėjimo teisės;
  • Dalijamas turtas skyrybų metu;
  • Imama paskola su nekilnojamo turto įkeitimu;
  • Draudžiamas nekilnojamas turtas;
  • Kitos individualios situacijos.

Bet kokiu atvejų, liksite patenkinti puikiu rezultatu tik tuomet, kai pasirinksite profesionalius turto vertintojus. Mūsų šalyje veikiančios turto vertinimo įmonės savo paslaugas teikia ne tik individualiems fiziniams asmenims, bet ir bankams, įmonėms, teismams  ir kitoms įvairioms institucijoms.  Visa su užsakovu ir vertinamu turtu  susijusi informacija yra konfidenciali ir saugoma LR įstatymų.

Turto vertintojo profesijos ištakos

Tikriausiai ne vienam kyla klausimas – kaip gi susiformavo turtų vertinimo profesija? Šios profesijos pradininkais laikomi senovės raštininkai ir iždininkai, kurie vertinimo funkciją atlikdavo jau prieš penkis tūkstančius metų. Jie sudarinėdavo turto sąrašus, vertindavo kariuomenės karo metu įgytų trofėjų vertę, pinigines duokles ir mokesčius. Nors bet kuris prekybininkas galėjo nesunkai įvertinti šalyje pagamintos prekės savikainą, bet tik minėtieji specialistai galėjo nustatyti iš užsienio pristatytų prekių kainas. Taigi, jau senovėje egzistavo nuostata, jog kiekvienas turi dirbti tai, ką geriausiai išmano. Tuomet ir kokybė bus tobula.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *