Kaip pasirinkti tinkamą vandens siurblį?

siurblys

Vandens siurblys tai elementarus agregatas turintis atlikti vienintelę funkcija – transportuoti vandenį iš vienos vietos į kitą. Siurblių yra įvairių tipų ir formų, jų paskirtis taip pat labai įvairi – nuo elementarių skirtų dekoratyvinio tvenkinuko upelio srovei varinėti iki galingų kuriuos naudoja įmonės.

Paskirtis

Kai norite nuspręsti kokį siurblį rinktis, turite žinoti kokiam vandeniui siurbti dažniausiai naudosite siurblį. Nuo to priklauso kokių charakteristikų siurblio jums reikia. Jei tai paprastas neužterštas vanduo, su užduotimi susitvarkys standartinis vidutinio galingumo benzininis siurblys. Rimtesniems darbams ir intensyviam naudojimui reikalingas didesnio našumo siurblys. Jeigu ne pagal paskirtį naudosite siurblį, jis nusidėvės daug greičiau, net jeigu ir pirkote naują. Taip yra todėl, kad skysčiai kuriuos siurbia siurblys yra skirtingo klampumo ir į tai reikia atsižvelgti iš anksto. Dar viena skysčių ypatybė – cheminis agresyvumas. Jeigu vandenį siurbti yra saugu, įvairias chemines medžiagas yra pavojinga ne tik darbuotojams aptarnaujantiems siurblį bet ir pačiam įenginiui. Visos guminės, plastikinės jo dalys, pats metalas ir dažų sluoksnis turi būti atsparus chemikalų poveikiui.

Našumas

Ar žinote kokiose situacijose naudosite vandens siurblį? Siurblių našumas matuojamas kubiniais metrais skysčio kurį gali išsiurbti per valandą. Kuo didesnis siurblio našumas, tuo storesnės žarnos reikės siurbliui. Jei tai stacionari instaliacija, planuokite patikimesnius vamzdžius iš metalo. Taisyklė yra paprasta ir galioja visiems – geriau turėti galingesnį siurblį nes niekuomet nežinote kokiomis sąlygomis jį teks eksploatuoti. Patys stipriausi nepanardinami siurbliai gali pakelti vandenį iš 10 metrų gelmės, visais kitais atvejai bus reikalingas panardinamas giluminis siurblys. Kuo daugiau siurblio komponentų pagaminta iš plastiko, tuo didesnė tikimybė kad jos greitai sulūš arba nusidėvės. Ypač venkite siurblių kurių turi vidines dalis iš plastmasės. Darbiniu režimu veikiantis siurblys sukuria aukštą temperatūrą. Neretai dėl to deformuojasi ir nudyla net metalinės dalys, todėl plastikas laikomas kaip ypač netinkamas tokiems įrenginiams. Deja, kinietiškuose gaminiuose tokių detalių yra daug, todėl kai renkatės nesusižavėkite mažesne kaina. Sugaištas laikas remontuojant ir sustoję darbai yra daug brangesni nei porą šimtų eurų daugiau kainavęs siurblys kuriam pagailėjote pinigų. Patikimus siurblius gali apžiūrėti ir išsirinkti šioje pardutuvėje: https://technobaltic.lt/lt/produktai/vandens-siurbliai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *