Kaip save pateikti darbdaviui?

Tikriausiai daugelis pritars, kad CV pildymas bei darbo pokalbis yra visuomet jaudinantis, nepriklausomai nuo to, ar tai pirmas darbas, ar jį keičiant. Jaudulys priklauso paprastai ir nuo to, kaip stipriai norime gauti tą darbo vietą, kiek mums tai svarbu, kokią patirtį turime sukaupę.

Kiekvienu atveju svarbiausia yra tai, ką įrašysime savo gyvenimo aprašyme, kaip save pateiksime. Juk sakoma, kad pirmąjį įspūdį palikti antro šanso neturėsime, bet ar tą įspūdį galime perteikti savo CV? Pasak įdarbinimo ir personalo atrankų agentūros simplika.lt – vienareikšmiškai taip! Ne vieną tūkstantį gyvenimo aprašymų peržiūrėję agentūros specialistai teigia, kad gero CV neįmanoma nepastebėti ir tai padaryti tikrai įmanoma.

Taigi, ką tokio būtina pateikti ir kas svarbu pildant gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką? Visų pirma, tai priklauso nuo darbinės patirties ir turimų kompetencijų. Kai kuriais atvejais įspūdį palieka vien jau asmens įgyta patirtis, kuri kalba už patį asmenį. Tačiau kitais atvejais pasistengti reikia labiau.

Vienas iš svarbiausių dalykų – tai stipriausių turimų savybių bei įgūdžių pateikimas. Jeigu jau turite darbinės patirties ir pretenduojate į tą pačią sritį, tuomet svarbu pabrėžti savo stipriąsias puses. Nurodykite tai, kas jums geriausiai sekėsi, ką pavyko pasiekti ankstesnėse pareigose ir kuo galite būti naudingas naujose.

Tuo tarpu jeigu tai pirmoji profesinė patirtis, verta pažymėti visas organizacijas, kuriose teko darbuotis praktikos metu ar savanorystės tikslais. Pabrėžti būtent tas savybes, kurios yra susijusios su konkrečia darbo vieta, į kurią pretenduojate. Juk profesionalūs jūsų fotografavimo įgūdžiai tikrai nepadarys įspūdžio, jeigu pretenduojate į gydytojo ar finansininko poziciją.

Svarbiausia – pateikite tiesą, nerašykite išgalvotų savybių ar patirties, kadangi tai ateityje gali greitai paaiškėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *