Kaip skolintis, kad greitos paskolos netaptų našta?

Pačiose įvairiausiose gyvenimo situacijose gali pritrūkti pinigų. Ne visuomet apie tai norime kalbėti ir ne visuomet norisi skolintis iš pažįstamų ar draugų. Todėl vienas geriausių sprendimų, kaip įveikti nedidelę finansinę krizę – tai veikiančios greitos paskolos. Jos gali padėti išspręsti situaciją, kai pinigų pritrūkote netikėtai arba jų prireikė staiga. Tačiau kaip skolintis atsakingai ir ką daryti, kad paskola netaptų našta?

Kaip suplanuoti paskolą?

Vienas pirmųjų žingsnių, kuris gali apsaugoti nuo apsunkinto paskolos grąžinimo, yra tinkamas paskolos įvertinimas. Prieš skolinantis reikia pagalvoti, kokia pinigų suma Jums reikalinga. Nereikėtų susigundyti galimybe pasiskolinti daugiau tik todėl, kad galite gauti paskolą. Nes pinigus vis tiek reikės grąžinti. Todėl atsakingai apskaičiuokite, kokia suma Jums reikalinga ir skolinkitės būtent tiek. Taip pat nepamirškite, jog skolintis reikia tiek, kiek pajėgsite grąžinti.

Kaip apskaičiuoti savo galimybes?

Labai dažnai pasitaiko, kad greitos paskolos yra vėluojamos grąžinti, nes gyventojai netinkamai pasiskaičiuoja savo pajėgumus skolintis ir grąžinti pinigus. Tam, kad išvengtumėte tokių nemalonumų, visuomet iš anksto apskaičiuokite, kaip grąžinsite paskolą. Pirmiausia, pasinaudokite paskolos skaičiuokle, kuri įvertins, kokio dydžio mėnesinę įmoką reikės mokėti numatytą laiką. Taip pat įvertinkite savo finansines galimybes ne tik artimuoju, bet ir tolimuoju laikotarpiu. Pavyzdžiui, jeigu skolinatės kelis tūkstančius eurų trims metams, tai įvertinkite ne tik savo finansines galimybės mokėti įmokas šiemet, bet ir po metų bei vėliau. Tai padės įvertinti, ar esate pasirengę imti paskolą.

Kaip nepermokėti?

Greitos paskolos rinkoje yra išduodamos įvairių kreditorių, todėl nepulkite skolintis pirmoje pasitaikiusioje vietoje. Rinkitės geriausią ir pigiausią variantą. Pasitaiko atvejų, kai paskolinta maža suma išauga vien todėl, kad kreditorius priskaičiuoja daug įvairių mokesčių. Tai įvertinkite iš anksto. Geriausia rinktis tokį pasiūlymą, kuris užtikrintų, kad nepermokėsite. Pavyzdžiui, galbūt kaip tik šiuo metu galima pasiskolinti Jums reikalingą sumą pinigų pasinaudojus akcija kai paskola suteikiama nemokamai. Arba galbūt galite pasinaudoti siūloma akcija, kai buvusiems klientams yra suteikiamos paskolos palankesnėmis sąlygomis. Tokių ir panašių pasiūlymų paskolas išduodančios įmonės skelbia gana dažnai ir nemažai.

Be to, yra būdas sutaupyti ir tokiu atveju, jei paskolų jau turite ne vieną. Pasidomėkite apie refinansavimo paslaugą. Tai būdas, kaip apjungti skirtingas paskolas į vieną, kad jas grąžinti būtų lengviau. Dažniausiai tokiu atveju mėnesinė galutinė įmoka netgi sumažėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *