Kaip susitvarkyti su vis didėjančiomis lapų krūvomis?

Rudenį  kai į kiemus ir sodus ateina ruduo, medžiai nusidažo rausvais, gelsvais lapais ir pradeda kristi, tuomet prasideda lapų grėbimas. Sode nukritusius lapus reikia surinkkti, nes ant dirvos paviršiaus paliktuose lapuose gali pradėti veistis įvairių ligų sukelėjai ir grybelis. Lapai yra  sustumiami į krūvas, o paskui galima užkasti toliau už sodo, mulčiuoti, kompostuoti arba išvežti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. Negalima jų deginti, nes tai kenkia aplinkai ir kitiems žmonėms.

Lapų mulčiavimas

Sudžiuvę lapai yra naudojami medžių bei kitų augalų šaknims apdengti. Toks mulčas padės augalus apsaugoti nuo šalčio. Lapais mulčiuoti geriausia kai žemė, jau yra šiek tiek įšalusi, juos supilt reikia apie augalo kamieną ir lapus prispausti eglišakėmis.

Lapų kompostavimas

Sveikus lapus galima kompostuoti, lapus maišyti su durpėm, žemėm arba su mėšlu. Kompostuojant patariama maišyti įvairių medžių lapus, o ne tiktai vienos rūšies. Žiemai prieš uždengiant kompostą reikia įdėti skaidymą skatinančių preparatų, jais prekiauja sodininkystės parduotuvės.

Medžių ir ilgaamžių augalų priežiūra rudenį

Rudenį daug lietingų ir vėjuotų dienų, todėl šiuo metu svarbu pasirūpinti medžių šakomis. Patariama nusipjauti nereikalingas sudžiūvusias šakas, kurios gali neatlaikyti didesnės audros, vėjo. Taip pat būtina pasirūpinti ilgamečiais augalais, pašalinti nudžiūvusius lapus ir kotus.

Teritorijų priežiūra

Teritorijų priežiūra yra sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas. Sodybos, teritorijos valymui pasisamdyti  įmonę yra ypač aktualu, privatūs asmenys, kurie patys nespėja atlikti vių būtinų darbų, o laiką nori praleisti gražioje ir sutvarkytoje aplinkoje, taip pat kreipiasi į teritorijų priežiūros įmones, kurios ir atlieka tuos darbus. Darbai gali būti atliekami vienkartiniai, periodiniai ar kasdieniniai. Teritorijų priežiūra skiriasi pagal sezoniškumą, šiltuoju metų laiku atliekami šie darbai: šaligatvių ir vaikščiojamųjų takų valymas, važiuojamos dalies valymas, lauko šiukšlių dėžių išvalymas, šiukšlių rinkimas, automobilių stovėjimo aikštelių valymas, medžių lapų grėbimas, vejų pjovimas ir pan. Šaltuoju meų laiku vyksta: sniego valymas, stumdymas, išvežimas, druskos-smėlio mišinio barstymas ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *