Kokius papuošalus rinktis: auksinius ar sidabrinius?

Svarstote, ar turėtumėte nešioti auksinius, ar sidabrinius papuošalus priklausomai nuo savo odos spalvos? Girdėjote apie „taisykles“, kurių reikia laikytis renkantis papuošalus, bet nežinote, kaip jas pritaikyti praktikoje? Kas geriau – auksas ar sidabras?

Šia tema diskutuojama taip ilgai, kad viešojoje erdvėje galima rasti daugybę mitų apie auksą ir sidabrą. Pavyzdžiui, kad šių metalų jokiu būdu negalima maišyti.

Padėsime išsiaiškinti, kuris metalas geriausiai tiks Jums ar Jūsų artimam žmogui vadovaujantis toliau pateiktais trumpais patarimais.

Auksas ar sidabras?

Tai, kokius papuošalus nešioti, tradiciškai sprendžiama pagal žmogaus odos toną: šiltesnė spalva reiškia auksą, šaltesnė – sidabrą.

Įprastai laikoma, kad lengvai saulėje nudegantys žmonės su melsvomis venomis turi šaltą odos toną. Tuo tarpu šiltą odos toną turi tie žmonės, kurių venos yra žalsvos, o jų oda gražiai įdega saulėje. Beje, čia padėti gali ir auksinės apyrankės – užsidėkite ant riešo ir iškart matysite, ar auksas tinka prie jūsų odos tono.  

Nors dabar ši taisyklė nebelaikoma tokia svarbia, verta ja vadovautis, jeigu nežinote, kuris metalas Jums labiau tinka. Tai padės atrasti savo asmeninį stilių ir išmokys derinti papuošalus, o vėliau šią taisyklę galėsite laužyti kaip panorėję.

Renkantis papuošalus, kaina taip pat gali būti svarbus rodiklis. Auksas yra brangesnis už sidabrą, neretai – net kelis kartus. Vis dėlto, ir auksinių papuošalų galima rasti už prieinamą kainą, ypač per išpardavimus. Beje, nebūtina rinktis tik geltonąjį auksą. Rožinio aukso papuošalai tinka didžiajai daliai žmonių ir gali įnešti į jūsų papuošalų kolekciją gražių ir netikėtų spalvų.

Jeigu renkatės papuošalą kaip dovaną ir nesate tikri, kokį metalą pasirinkti, atsižvelkite į tai, kokius papuošalus jau nešioja Jūsų dovanos gavėjas. Visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti ir su juvelyru, kuris tikrai duos puikių patarimų.

Ar galima derinti skirtingus metalus?

Dar viena sena stiliaus taisyklė sako, jog auksinių ir sidabrinių papuošalų nevalia nešioti kartu. Galime 100 procentų užtikrinti, kad tai tikrai nebėra tiesa: drąsiai nešiokite mėgstamus papuošalus, net jeigu jie pagaminti iš skirtingų metalų.

Žinoma, nereikėtų susikabinti visų turimų papuošalų vienu kartu. Rekomenduojame išsirinkti vieną dominuojantį metalą ir jį komponuoti su kitu. Pavyzdžiui, pabandykite suderinti skirtingų spalvų grandinėles arba žiedus. Auksinės apyrankės taip pat gali būti derinamos su sidabrinėmis, tačiau stenkitės, kad apranga neužgožtų Jūsų papuošalų. Beje, netgi vestuviniai žiedai gali būti derinami su skirtingo metalo sužadėtuvių žiedais, jeigu tik Jums taip norisi.

Papuošalų pasirinkimas turėtų priklausyti tik nuo asmeninių Jūsų norų, estetikos jausmo ir biudžeto. Nebijokite „džiazuoti“ su skirtingomis metalo spalvomis ar brangakmeniais. Tik taip geriausiai pamatysite, kas Jums tinka geriausiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *