Anksčiau, kai Lietuvoje buvo populiaru turėti didelius, erdvius būstus, žmonės stengdavosi pilnai išpildyti kiekvieną namų zoną ir jai skirti pakankamai vietos. Iš šio įpročio atsirasdavo daug nenaudojamų kambarių, milžiniškos šildymo sąskaitos ir pasenę interjero sprendimai. Šiandien žmonės orientuoti į patogumą ir funkcionalumą, todėl renkasi mažesnį, tačiau protingai suplanuotą būstą. Tokiuose namuose dažniausiai pagrindinį vaidmenį atlieka virtuvė. Paprastai ji būna sujungta į vieną zoną su svetaine ir atlieka papildomą valgomojo rolę. Būtent dėl šios priežasties tapo itin populiarūs korpusiniai baldai virtuvei, kurie gaminami pagal užsakymą. Tai leidžia patiems pasirinkti baldų dizainą, stilių, išplanavimą ir integraciją namuose. Nors individualiai gaminami korpusiniai baldai reikalauja nemažai planavimo ir strategavimo, rezultatai būna puikūs. Kaip suplanuoti tobulą virtuvę?
Įvertinkite savo įpročius
Kad baldai virtuvei būtų pagaminti ir sudėlioti taip, jog jaustumėtės patogiai, labai svarbu pergalvoti savo įpročius ir išsigryninti poreikius. Pradžiai galite tiesiog sekti savo veiklą senoje virtuvėje ir ant popieriaus susirašyti, kas jums patinka, ką norėtumėte keisti. Svarbu atkreipti dėmesį net ir smulkmenas, kurios gali iš pradžių nė nešauti į galvą. Pavyzdžiui, darbastalio aukštis turėtų būti pritaikytas pagal dažniausiai gaminančio asmens ūgį, kištukinius lizdus ir jų vietą turite planuoti pagal tai, kiek ir kokių prietaisų virtuvėje naudojate ir t. t.
Planuokite zonas
Nors tai žino ne visi, virtuvė paprastai yra skirstoma į pagrindines zonas. Tai maisto ruošimo, maisto laikymo, įrankių laikymo ir plovimo. Jos ne visada būna atskirtos ir aiškiai matosi, tačiau reikėtų zonas sudėlioti taip, kad virtuve naudotumėtės be jokio diskomforto. Svarbiausia taisyklė – nemaišyti šių zonų ir jas planuoti vieną šalia kitos, pavyzdžiui, viryklė šalia maisto ruošimo zonos, įrankių laikymo zona šalia plovimo ir pan.
Baldų išdėstymas
Virtuvės baldų išdėstymas priklauso nuo daugelio veiksnių: kambario dydžio, ploto, asmeninių pageidavimų ir t. t. Visgi yra keletas pagrindinių būdų, kaip korpusiniai baldai gali būti gaminami ir pritaikomi virtuvėje. Kokie jie?
- viena linija;
- L formos išdėstymas;
- dviguba linijos;
- U formos išdėstymas;
- G formos išdėstymas.