Kreditai: kaip skolintis atsakingai?

Kreditų rinka Lietuvoje labai didelė ir aktyvi. Savo paslaugas siūlo įvairūs bankai, smulkiojo kreditavimo kompanijos ir kredito unijos. Todėl tuo atveju, kai pritrūko pinigų, gali būti net sunku išsirinkti, kur skolintis. Tam, kad kreditai netaptų našta, labai svarbu pasirinkti ne tik patikimą kreditorių, bet ir tinkamai įvertinti savo galimybes skolintis.

Kada verta skolintis?

Svarbiausias klausimas, į kurį reikia atsakyti prieš prašant kredito, yra tai, ar tikrai Jums reikalinga paskola arba kreditas. Pavyzdžiui, greitieji kreditai gali būti išduodami įvairiems pirkiniams ir poreikiams. Kitaip sakant, dažniausiai kreditorius nekelia per daug reikalavimą, ką už tuos pinigus galite įsigyti. Tai reiškia, kad galite skolintis bet kokiems pirkiniams ir tikslams. Tai labai padidina tikimybę pasiskolinti nereikalingiems pirkiniams.

Todėl prieš skolindami, įvertinkite, ar kreditas Jums tikrai reikalingas. Pavyzdžiui, jeigu užsigeidėte naujo daikto, gal geriau palaukti laiko, kai turėsite jam pakankamai pinigų? O štai jeigu namuose staiga reikia atlikti remontą ar sugedo automobilis, tokiu atveju paskola yra pakankamai motyvuota.

Skolinkitės tik tiek, kiek reikia

Labai dažnai skolinantis kyla noras pasiskolinti kiek daugiau pinigų nei iš tiesų reikia. Todėl jeigu norite būti tikri, kad Jūsų gautas kreditas netaps Jums našta, skolinkitės atsakingai. Nesvarbu, ar skolinsitės iš žmonių, ar iš įmonės, skolinkitės tik tokią sumą pinigų, kuri Jums yra reikalinga. Labai dažnai skolinantis susikuria iliuzija, jog tai nemokami pinigai. Tačiau iš tiesų kreditai yra apmokestinami įvairiais mokesčiais, todėl labai svarbu visa tai įvertinti. Didelė tikimybė, kad grąžinti reikės daugiau pinigų nei pasiskolinote. O kuo didesnis kreditas, tuo ilgai būsite skolingi. Tad nereikėtų skolintis daugiau pinigų nei Jums iš tiesų reikia vien todėl, kad galėtumėte lengviau grąžinti pasiskolintus pinigus. 

Įvertinkite savo galimybes

Net jeigu jau žinote tikslią sumą, kuri yra Jums reikalinga, verta pasitikrinti. Kai išduodami greitieji kreditai, klientams siūloma pasinaudoti kredito skaičiuokle. Ji gali apskaičiuoti ne tik per kiek laiko reikės grąžinti paskolą, bet ir kiek padidės pasiskolintas kreditas, kokio dydžio bus kiekvieno mėnesio įmokos. Tai labai padės susiplanuoti kredito grąžinimo grafiką. Būtinai pasinaudokite šia galimybe ir įvertinkite, ar mėnesinė įmoka Jums nebus per didelė ir nesukels papildomų finansinių problemų. Skolinkitės tik įsitikinę, kad kreditą galėsite grąžinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *