Tenisas: tarp elitinės prabangos iki masinio susidomėjimo

teniso rezultatai

Tenisas, visame pasaulyje geriausiai žinomas rakečių sportas, laikomas vienu dinamiškiausių sportų pasaulyje. Iš pradžių tenisas buvo laikomas tik pasiturinčių žmonių – elito pomėgiu, tačiau ilgainiui tapo visuotinai pripažintu žaidimu, kuriuo susidomėjo daugybė žmonių. Entuziastingi žaidėjai, bandantys įveikti vienas kitą, švelniai švilpiančios raketės ir kamuolio greičio garsai sužavėjo daugelį ir taip tenisas tapo ne tik pramoga ar hobis, bet ir gyvenimo būdas teniso profesionalams.

Teniso populiarumo viršūnė: kas lėmė šio sporto populiarumą?

Tenisas, kaip sporto šaka, pradėjo formuotis devyniolikto amžiaus pradžioje Anglijoje, tarp aristokratijos narių. Tenisas dažniausiai buvo žaidžiamas dėl įdomesnio laisvalaikio praleidimo, specialiai paruoštose aikštelėse. Nors pats tenisas susiformavo, kaip elitinis sportas, tačiau laikui bėgant tapo populiari ir pripažinta sporto šaka visame pasaulyje. Šios sporto šakos populiarumo viršūnė buvo pirmieji oficialūs teniso turnyrai Londone ir sporto šakos įtraukimas į olimpinių žaidynių programą Atėnuose. Šie svarbūs įvykiai suformavo gilias teniso šaknis, kas lėmė teniso populiarumo šoktelėjimą visame pasaulyje. Tenisas tapo viena iš populiariausių sporto šakų, kurioje aktyviai ir greitai augo profesionalūs tenisininkai. Lietuvoje geriausiai žinomas profesionalus tenisininkas Ričardas Berankis aktyviai prisidėjo prie šios sporto šakos populiarumo skatinimo Lietuvoje. Tiesa, profesionalūs tenisininkai iš tiesų skatina teniso populiarumą, tačiau svarbu nepamiršti ir pačio žaidimo specifikos, kuri daugelį labiausiai skatina išbandyti šią sporto šaką. Tenisas apibūdinamas kaip dinamiškas ir greitas sportas, ugdantis greitą reakciją ir judėjimo koordinacijos įgūdžius. Taip pat bene dažniausiai tenisas apibūdinamas, kaip emocijų ir įtampos pliūpsnis, kadangi įtemptos sportininkų varžybos ir teniso rezultatai priverčia įsitempti ne tik pergalės siekiančius žaidėjus, bet ir žiūrovus.

Tiesiogiai iš aikštelės: kokios pagrindinės teniso taisyklės?

Raketės, kamuolys, tinklas ir teniso kortas – geriausiai teniso žaidimą apibūdinantys elementai. Tiesa, žaidžiant tenisą labai svarbu išmanyti ir taisykles bei susipažinti su pagrindiniais reikalavimais. Tenisas vyksta aikštelėse, vadinamuose teniso kortuose. Kortas yra padalintas į dvi lygias dalis su ties viduriu ištemptu tinklu. Pagrindiniai žaidimo elementai – raketės ir kamuolys turi atitikti oficialius taisyklių reikalavimus ir būti pagaminti iš atitinkamų medžiagų, antraip profesionaliam žaidimui nebus tinkami.

Pagrindinė žaidimo specifika – atmušti kamuolį į priešininko pusę. Kadangi aikštelė yra padalinta į dvi dalis, žaidėjai negali peržengti ar paliesti tinklo, antraip taškus pelno varžovas. Tenisas pradedamas nuo servavimo, kuris atliekamas iš vieno žaidėjo aikštelės galo į priešininko pusę per tinklą. Kamuolio atmušimas yra bene vienas iš svarbiausių teniso elementų, kadangi teniso kamuoliuką reikalinga atmušti taip, jog jis po atmušimo paliestų žemę priešininko aikštelės pusėje. Taškai pelnomi tuomet, kai žaidėjas negali sėkmingai atmušti kamuolio į priešininko pusę arba kamuolį atmuša už ribų. Taigi, teniso taisyklės tik patvirtina, jog šio žaidimo stebėjimas kelia didelį jaudulį ir įtampą, kadangi kiekvienas sunkiai pelnytas taškas gali lemti viską.

Ištikimiausi teniso sirgaliai ne tik varžybose, bet ir prie televizorių ekranų

Emocingas ir dėmesį prikaustantis tenisas nuolat pritraukia daugybę gerbėjų varžybose. Į varžybas susirenka jaudulį ir įtampą mėgstantys sirgaliai, nusiteikę net ir kelias valandas stebėti vienintelio taško pelnymą, kuris vienam iš žaidėjų gali lemti pergalę. Tiesa, išpopuliarėjusi sporto šaka dažnai sirgalių dėmesį prikausto ir prie televizoriaus ekranų. Daugelis sirgalių vykstančias varžybas renkasi  stebėti tiesiogiai namuose, taip nepatirdami didesnių išlaidų varžybų bilietams įsigyti. Tenisas tiesiogiai suteikia įtemptas emocijas, įtampą ir gero laiko praleidimą su artimais draugais. Taip pat tiesioginės transliacijos metu komentatoriai išsamiai paaiškina ir žaidimo specifiką bei didelį dėmesį skiria pelnytų taškų paaiškinimui. Teniso rezultatai svarbiausia kiekvienų varžybų dalis, tad stebint varžybas namuose, gauti išsamų paaiškinimą yra ne tik patogu, bet ir naudinga visiems teniso sirgaliams.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *