Vandens filtrai – ramybė sveikatos bei buitinės technikos ilgaamžiškumo atžvilgiu

Jei lietuviai, tam tikra prasme išlepinti vandens gausa, negerdavo, galima vaizdžiai sakyti, tik iš…balos, tai šiandien, prieš prisipildydami stiklinę, vis dažniau nepamirštame pasiteirauti, ar vanduo yra tinkamas vartoti. Nors vandens mūsų šalyje ir netrūksta, tačiau šio kokybė, deja, prastėja. Per didelis geležies ar chloro kiekis, vandens kietumas, mechaninės priemaišos – pagrindinės problemos, su kuriomis, kaip pažymi LTaqua.lt atstovas, susiduria dažnas namų ūkis ar įmonė. Nėra padėties be išeities. Šiuo atveju „priešnuodžiu“ gali tapti vandens filtrai, priklausomai nuo rūšies, išsprendžiantys šias bei kitas problemas, susijusias su vandens kokybe.

Vandens tyrimai tiksliausiai padeda įvertinti, kokias yra jūsų vandens kokybė bei leidžia priimti racionalų sprendimą, kaip elgtis toliau. Aišku, derėtų žinoti, kokie yra požymiai, leidžiantys suprasti, jog su vanduo, savo sudėtimi, anaiptol nėra tyras ir nekaltas.

  • Jei nespėjate valyti kalkių iš virdulio ar kitos buitinės technikos bei remontuoti dėl to gendančių prietaisų,  tikėtina, jog vandenyje yra per didelis chloro kiekis.
  • Gerdami vandenį, jaučiate savitą geležies skonį ar kvapą? Problemos toli ieškoti nereikia: vandenyje tiesiog yra per daug geležies. Tokia situacija, tiesiog „pjaunanti“ buitinės technikos prietaisus, labai dažna tais atvejais, kai namuose yra seni vamzdžiai.
  • Vandens kietumą, kurį išduoda muilą primenančios apnašos ant rūbų, santechnikos prietaisų bei odos, lemia didesnis nei įprasta kalcio ir magnio jonų kiekis.
  • Molio ar smėlio priemaišos „išsiduoda“ nudažydamos vandenį rusva spalva.
  • Bene blogiausias scenarijus – bakterijomis užterštas vanduo, kuris, siekiant išvengti viduriavimo ar net rimtesnio sveikatos sutrikimo, privaloma būti visada virinamas arba, kaip supratote, tiesiog išvalomas.


Vandens filtrai – efektyviausia išeitis esant įvairioms vandens kokybės problemoms. Mechaniniai, geležies, vandenį minkštinantys, skirti geriamojo vandens ruošimui ir kita: vandens filtrų pasirinkimas šiandien platus, tad kiekvienas tikrai ras aktualiausią konkrečiu atveju. Kai kurie žmonės nėra linkę atverti savo piniginės tokiems, iš pažiūros, prabangos produktams. Tačiau, paskaičiavus, kiek kainuoja buitinės technikos remontas ar naujos pirkimas, kurio būtinybė kyla dėl vandens problemų, išlaidos nebeatrodo tokios didelės. O ką jau kalbėti apie sveikatą – neįkainojamą kiekvieno mūsų turtą. Nors, iš pažiūros, kai kurios medžiagos, kurių vandenyje yra per daug, rimtos žalos savijautai padaryti ir neturėtų, tačiau jų kaupimasis organizme yra tarsi tiksinti bomba, bet kada galinti sprogti. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *