Ekspertų teigimu, virtuvėlės vaikams yra puikus būdas paskatinti mažuosius atlikti skirtingus vaidmenis ir suteikti jiems laisvę smagiai tyrinėti skirtingus scenarijus.
Vaikoprekes.lt dalinasi svarbiausiais privalumais, kuriuos suteikia žaislinės virtuvėlės.
1. Kūrybiškumas ir vaizduotė. Naudodami žaidimų virtuvės komplektą vaikai gali lavinti ir plėtoti savo vaizduotę. Galbūt jie tą dieną atliks „Michelin“ žvaigždutės šefo vaidmenį, paruoš vakarienę draugams, o gal surengs maisto gaminimo konkursą? Berniukai ir mergaitės, atlikdami įvairius vaidmenis žaidimų virtuvėje, gali laisvai išreikšti savo kūrybiškumą, lavinti vaizduotę ir eksperimentuoti patogiai savo namuose.
2. Motorikos įgūdžiai. Smulkioji motorika apima judesių atlikimą naudojant riešų ir rankų raumenis. Žaidimų virtuvės komplektas taip pat yra puikus būdas lavinti smulkiąją motoriką. Vaikai gali apsimesti, kad įkaitina orkaitę ir atidaro spintelės dureles. Jeigu virtuvėlės vaikams yra su šaldytuvu, Jūsų mažieji netgi gali valdyti ledo imitacijos dozatorių – visa tai gali padėti vaikams lavinti savo fizinius įgūdžius žaidžiant.
3. Galimybė susipažinti su virtuvės objektais. Atpažinti daiktus mažieji mokosi augdami. Žaidimų virtuvėje mažieji gali išmokti atpažinti daugybę kasdien naudojamų daiktų – nuo maisto iki indų. Yra daugybė žaidimų virtuvės ypatybių, kurias mažieji pamėgs ir išmoks atpažinti ir šias žinias pritaikyti savo kasdienybėje. Smagu ir naudinga!
4. Matematinės žinios. Virtuvėlės vaikams yra puikus būdas išmokyti vaikus skaičiuoti žaidžiant. Galbūt Jūsų mažylis gali suskaičiuoti, kiek daržovių jiems reikia, kad pagamintų patiekalą, arba pažiūrėti į laikrodį, kad žinotų, kada bus paruošta vakarienė? Žaidimas virtuvėlėje suteikia daugybę nuotaikingų būdų geriau pažinti skaičius, išmokti skaičiuoti.
5. Planavimas ir organizavimas. Planavimas ir organizavimas yra svarbūs įgūdžiai, kurių vaikai išmoksta žaisdami. Tai padės ateityje geriau valdyti laiką ir išmokti nustatyti prioritetus. Virtuvėlės vaikams gali pasiūlyti daugybę žaidimų scenarijų, kurie padės vaikams ugdyti minėtus įgūdžius. Pavyzdžiui, pasiskirstyti atliekant maisto gamybą, planuoti, kiek laiko užtruks patiekalo gaminimas, susitarti, kas kur sės prie pietų stalo ir organizuoti, kas po vakarienės išplaus indus!