Balansinių dviratukų rūšys

Kai mažylis pradeda vaikščioti, visi tėvai stengiasi kuo daugiau laiko praleisti lauke. Visiems žinoma, kad buvimas gryname ore naudingas vaikams ir suaugusiems. Atėjus laikui įprastus pasivaikščiojimus norima paįvairinti ir pradedama galvoti apie pirmąją vaikui skirtą transporto priemonę. Pastaruoju metu ja vis dažniau tampa balansiniai dviratukai. Populiarėjant šios rūšies dviratukams atsirado įvairiausių modelių, spalvų ir rūšių. Toliau aptarsime kokios yra dviratukų rūšys ir trumpai apžvelgsime kuo jos skiriasi.

  • Keturračiai balansiniai dviratukai

Šios rūšies balansiniai dviratukai yra stabiliausi, todėl jais gali važiuoti vos stovėti ir pirmuosius žingsnius išmokę žengti mažyliai. Ant patogaus ir tvirto keturračio balansinio dviratuko vaikas jausis visiškai saugus, neapsivers ir drąsiai galės tyrinėti supantį pasaulį.

  • Triračiai balansiniai dviratukai

Šie balansiniai dviratukai labai panašūs į keturračius. Jie taip pat yra stabilūs, tvirti, tinka vaikams nuo 1 – erių metų amžiaus. Dažnai tiek triračiai, tiek keturračiai dviratukai būna komplektuojami su stūmimui skirta rankena, kad tėvai galėtų padėti mažyliui judėti. Triratukai ir keturračiai dviratukai būna įvairiausių spalvų, modelių ir dažnai turi įvairių aksesuarų – stogelį nuo saulės, skambutį, krepšelį ir pan. Tai puiki pirmoji transporto priemonė. Pagrindinis skirtumas kuo triračiai ir keturračiai balansiniai dviratukai  skiriasi nuo dviračių yra tas, kad su dviračiu balansiniu dviratuku vaikas kur kas geriau išmoksta išlaikyti pusiausvyrą.

  • Dviračiai balansiniai dviratukai

Šie dviratukai skirti vaikams, kurie jau gerai moka vaikščioti. Važiuodami dviračiais balansiniais dviratukai vaikai įgyja daugiau savarankiškumo, nei važiuojant triračiais ar keturračiais. Taip pat greičiau išmokstama išlaikyti pusiausvyrą, pasispirti, pasirinkti saugų greitį ir judėti be tėvų pagalbos.

Su visomis priemonėmis skatinamas mažylio fizinis aktyvumas, treniruojami kojų raumenukai, vaikai išmoksta vairuoti ir valdyti dviratuką. Visi balansiniai dviratukai yra  be pedalų, vaikai važiuoja pasispirdami kojytėmis.Tad išsirinkti tinkamiausią dviratuko rūšį reikia atsižvelgiant į vaiko amžių ir fizines savybes.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *