Šiltinkite namų sienas kokybiškai ir pigiai

Sienų apšiltinimas suteikia namams barjerą nuo išorinio aplinkos poveikio. Tai reiškia, jog sulaiko šilumą viduje, teikia komfortą ir taupo energijos sąnaudas. Kas gali būti geriau – patogu ir taupu. Didelė dalis specialistų nurodo, kad nesandarios sienos šildymo kaštus padidina vos ne iki 25 %. Todėl vienas populiariausių būsto apšiltinimo būdų – sienų šiltinimas.

Tą patvirtina ir Witas.lt specialistai. Apsilankę puslapyje https://www.witas.lt/sienu-siltinimas/  įsitikinsite, jog išsami informacija apie šį namų komforto gerinimo būdą išties yra išsami, o tai rodo, jog  klientų susidomėjimas labai didelis. Pradėsime nuo to, jog sienas šiltinti efektyviausia ir pigiausiai yra biria mineraline vata. Ši medžiaga, beje, labiausiai tinka karkasiniams namams. Tuo pačiu tai puiki apsauga nuo graužikų.

Mūsų rinkoje dažniausiai sutinkama biri mineralinė vata ISOVER. Tai yra baltos spalvos vata, gaminama be rišiklių, yra nedegi. Tai išties puiki savybė, nes atitinka griežčiausius priešgaisrinius bei sveikatos apsaugo reikalavimus. Vata užpildo visus net ir sunkiausiai prieinamus plyšelius, todėl nelieka jokių šalčio tiltelių. ISOVER vata dažniausiai naudojama naujai statomiems ar renovuojamiems namams apšiltinti.

Be abejonės visas rizikas, niuansus ir galimus geriausius variantus jums paaiškins pasirinkti profesionalūs meistrai. Tačiau turėtumėte žinoti, jog prieš sienų šildymą dera įvertinti tokius dalykus:

  • Sienos apdailą. Būtent nuo jos priklauso šiltinimo sistemos pasirinkimas. Sakykim, apdailinėms plytelėms tiks bet koks apšiltinimo būdas, taip pat ir mūsų minima biri mineralinė vata. Jeigu kitokiai apdailai bus naudingesnė visai kita apšiltinimo sistema, specialistai jums tikrai parinks optimaliausią variantą.
  • Šiltinimo medžiagos efektyvumą. Pradedant sienų apšiltinimo darbus atsiranda poreikis efektyvesnėms medžiagoms, kurių šilumos perdavimo koeficientas yra geresnis. Vata ISOVER pasižymi aukšta šilumine varža. Tad galima teigti, jog tai išties efektyvi šiltinimo medžiaga.
  • Bendrą namo architektūrą. Šiuolaikinėje architektūroje siekiama kuo grakštesnių formų. Taip atsiranda paradoksas – nors pastato energetinei klasei reikalavimai vis kyla, tačiau novatoriškos sienoms naudojamos medžiagos tų sienų šilumą gali gerokai sumažinti. Profesionaliems meistrams tai ne bėda. Parinkta geras savybes turinti šiltinimo medžiaga tikrai užtikrins sienos šilumos izoliacijos reikalavimus. Taigi, ar efektyviai bus apšiltintos būsto sienos,  priklauso nuo teisingai pasirinkto šiltinimo būdo ir kruopštaus darbo. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *