Generalinės rangos svarba statybų rinkoje

Kiekvienas žmogus ar įmonė, prieš pradėdami naujo statinio statybą, susimąsto, kaip galima pasiekti optimalų rezultatą – užbaigti statinį, kad jis atitiktų visu reikalavimus. Pirmiausia reikėtų apgalvoti, kokį statybos organizavimo būdą pasirinkti. Statybų praktikoje paprastai susiduriama su dviem organizavimo būdais: generalinė ranga ir statybos valdymas.

 Generalinė ranga – populiariausias statybos organizavimo būdas, kai už visų atitinkamo projekto darbų atlikimą nuo pradžios iki pabaigos yra atsakingas vienas subjektas – generalinis rangovas. Pastarasis atskiriems specializuotiems darbams atlikti samdo subrangovus.

Pirmiausia pradėkime nuo to, jog nė vienas būdas nebus geras jeigu pasirinksite neprofesionaliai dirbančius meistrus, Ką jums gali pasiūlyti išties profesionali statybos darbų įmonė? Pirmiausia pasidomėkite jos atliktais projektais. Jeigu atliktų darbų bagaže puikuojasi pramoninės statybos, gyvenamosios statybos, administracinės statybos ar kultūros paveldo statybos įgyvendinti projektai, tuomet galite būti ramūs – radote tinkamus statybos darbų įgyvendintojus. Ne ką mažiau svarbu ir turimi sertifikatai. Jie užtikrins lankstų bendradarbiavimą, moderniausių technologijų taikymą ir neabejotinai nepriekaištingą rezultatą.

Kalbant apie generalinė rangą, primygtinai rekomenduojama bet kokį statybos projektą patikėti rangovui. Daugelis žmonių statybų rango būdu vengia dėl įsivaizduojamų didelių kaštų. Tai išties klaidinga nuomonė. Rangovas į darbų kainą paprastai įskaičiuoja ir civilinės atsakomybės draudimo kainą, ir savo numanomą pelną. Be to, tikrai išvengsite dirbtinai sukurtų nenumatytų išlaidų, nes visa statybos eiga yra fiksuojama statybos darbų žurnale. Šis dokumentas yra išties naudingas statybų užsakovui. Statybos darbų žurnale detaliai surašomi visi atlikti veiksmai nuo pat pradžios iki pabaigos. Jeigu vis dėlto galiausiai išaiškėja darbų defektai ar įvyksta nelaimė darbo eigoje, šie įrašai bus labai reikšmingi. Turėdami rašytinius įrodymus be vargo pareikalausite rangovo ir projekto vykdytojo atsakomybės.

Viena iš statytojų gudrybių – iš pradžių nuslėpti tikrąjį būsimų statybos darbų mastą, technologinius ypatumus ir etapus. Todėl jau pirmosios konsultacijos metu reikalaukite išsamios sąmatos ir apskaitos dokumentų, kuriuose išvardinti visi darbai ir statybos etapai. Suderėkite statybos darbų kainą. Galiausiai – neverta patikėti statybų pigias paslaugas siūlančiai įmonei be licencijos. Laikydamiesi šių taisyklių apsidrausite nuo begalinių nenumatytų išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *