Čerpiniai stogai – ne tik turtuolių nosiai

čerpiniai stogai

Čerpiniai stogai savo išvaizda bei kokybe masina daugelį. Tai puikiai iliustruoja faktas, jog rinkoje siūlomos ir tarp pirkėjų itin populiarios kitos rūšies stogų dangos (plieninės, šiferis), imituojančios čerpes. Tiesa, nuo sprendimo rinktis čerpinį stogą daugelį atbaido faktas, jog šis variantas esą skirtas ne kiekvieno kišenei. Ekspertai skuba paneigti šį teiginį, vadindami pastarąjį savotišku mitu: čerpių danga kainuoja šiek tiek daugiau už analogiškus variantas, tačiau, įvertinus kokybę, kainų skirtumas nėra toks akivaizdus kaip atrodo iš pradžių.

Vienas iš pagrindinių privalumų, kuriais išsiskiria čerpiniai stogai – dangos savybė „kvėpuoti“. Toks stogas efektyviai apsaugo pastatą nuo išorinės aplinkos veiksnių, tačiau tuo pat metu užtikrina malonų mikroklimatą patalpoje. Dangos svarumas, tai yra nemenkas svoris, priešingai nei daugelis mano, nėra minusas: sunkesnis svoris suteikia pastato konstrukcijai stabilumo. Aišku, čerpių svorį vis dėl to būtina įvertinti ir nuspręsti, ar esama stogo konstrukcija yra pajėgi pastarąjį atlaikyti.

Bene patraukliausias faktas, jog čerpinis stogas tarnaus jums metų metus. Sunku patikėti, tačiau pastarojo gamintojai teigia, jog šis gali tarnauti net iki…80 metų! Tai puikiai patvirtina pavyzdžiai, kai, restauruojant ilgaamžius pastatus, paaiškėja, jog čerpiniai stogai dar yra puikiausiai išsilaikę. Į šį skaičių, vertinant galutinę kainą, neabejotinai būtina atsižvelgti: ir čerpinio stogo vienerių metų eksploatacijos kaina nebeatrodys tokia didelė!

Aišku, nešališka būtų vardinti vien čerpinio stogo pliusus. Pastarasis, kaip ir kiekviena konstrukcinė medžiaga, turi tam tikrų eksploatacinių niuansų, į kuriuos, priimant galutinį sprendimą, būtina atsižvelgti. Gamtos poveikis – vienas tokių veiksnių. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai namo šlaitas yra šiaurinėje pusėje, nukreiptoje miško link, stogo apsamanojimas – beveik garantuota problema. Tiesa, gamintojai ir tokiu atveju siūlo išeitį: glazūruotas čerpes, kuriomis dengtą stogą aukšto slėgio vandens srove nuplauti itin paprasta.

Kaip ir kiekvieną statybinę medžiagą, taip ir čerpes, būtina rinktis atsakingai. Rinkoje apstu nekokybiškų produktų, kuriuos apsukrūs pardavėjai bando „prakišti“ kaip už gerą. Idealu, jei šio pirkinio, šiaip ar taip kainuojančio nemenkus pinigus, paiešką patikėsite rangovui, turinčiam daug patikimų tiekėjų kontaktų. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *