Devzira ryžiai ir uzbekiškas plovas: kas tai per ryžiai ir kaip gaminamas uzbekiškas plovas?

Uzbekiškas plovas – tai tradicinis ir labai skanus uzbekų patiekalas. Šis patiekalas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti lengvai pagaminamas, nes jam reikia nedaug ingredientų (svogūnai, morkos, aviena, riebalai, druska, vanduo ir ryžiai), tačiau iš tikrųjų, kad pagaminti tikrą uzbekišką plovą, reikia turėti specifinių žinių ir įgūdžių. Tikrajam ir autentiškam uzbekiškam plovui gaminti pasitelkiami Devzira ryžiai, pasižymintys nauda sveikatai bei puikiu skoniu. Tad kas tai per ryžiai ir kaip pagaminti tikrą uzbekišką plovą?

Ryžių savybės

Devzira ryžiai yra gan reta ryžių rūšis, paplitusi centrinėje Azijoje. Šie grūdai pasižymi pailga forma su plona ruda išilgine juostele. Nuplovus šiuos grūdus, jie tampa švelniai rausvi ir turi gintarinį atspalvį. Taip pat, Devzira ryžiai yra tankūs grūdai ir gan sunkūs, todėl 1 kilogramas šių ryžių gali pasirodyti per mažas kiekis, tačiau užtenka paimti saują į ranką, kad pajusti jų masę. Devzira ryžiai pasižymi dideliu B grupės vitaminų kiekiu, gali padėti atsikratyti svorio, gerina virškinimo sistemos darbą ir naudingi žarnynui. Devzira ryžiai turėtų atsirasti žmonių, norinčių paįvairinti savo mitybą, racione ir nebijoti eksperimentuoti su jais, nes jie yra tikrai palankūs įvairiems patiekalams ir skoniams.

Gaminimo subtilybės

Uzbekiškas plovas gaminamas specialiame ketaus katile (puode) – kazane, kurį prieš gaminimą reikia stipriai įkaitinti. Į jį pirmiausia įpilami riebalai ir truputį pakaitinami. Mėsa paruošiama įprastai – apkepama, kad taptų sultingesnė ir susidarytų rausva plutelė. Tuomet dedami svogūnai, morkos ir prieskoniai. Viskas trumpai patroškinama ir tuomet į puodą beriami Devzira ryžiai ir viskas užpilama vandeniu, kad apsemtų. Tuomet keletą valandų jis paliekamas troškintis. Devzira ryžiai gerame plove išlieka trapūs ir birūs, o ne sulipę – tai ir yra didžiausia šio plovo gaminimo subtilybė, ką tikrai ne visi moka padaryti. Geriems virtuvės šefams tai puikiai pavyksta, todėl jeigu norite ir jūs išmokti pagaminti tikrą uzbekišką plovą, turite mėginti ir dar kartą mėginti. Tačiau nepamirškite, jos Devzira ryžiai yra tas svarbus ingredientas, be kurio uzbekiškas plovas tiesiog nebūtų uzbekiškas plovas.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *