Reikalingi dokumentai ir medicininė knygelė įvairioms profesijoms

book opened on white surface selective focus photography
Photo by Caio on Pexels.com

Medicininė knygelė įvairių profesijų atstovams reikalinga tam, kad parodytų jų sveikatos būklę. Įprastai ją užpildo šeimos gydytojas, atsižvelgęs į sveikatos tyrimų rezultatus.

Dokumentai prekiaujantiems savo užauginta produkcija

Ūkininkai bei auginantys uogas, daržoves, vaisius dėl veiklos registravimo gali kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) internetu, pateikdami reikiamus dokumentus. Registracija vyksta nemokamai ir trunka iki 5 dienų. Asmenys, tokiu būdu registravę veiklą, savo produktais gali prekiauti turgavietėse, paviljonuose ar savo ūkiuose. Prekeiviams privaloma turėti medicininę knygelę ir asmens higienos pasą. Svarbu, kad auginantys ir parduodantys savo produkciją asmenys nesirgtų užkrečiamomis ligomis, kuriomis galėtų užkrėsti pirkėjus. Taip pat, kad laikytųsi higienos reikalavimų ūkyje.

Maisto tvarkymo veikla

Prieš keletą metų norintys užsiimti maisto tvarkymo veikla turėjo ją vykdyti pastatuose, kurių paskirtis nėra gyvenama. 2019 metais šio reikalavimo neliko ir maisto tvarkymo veikla norintys užsiimti žmonės tai gali daryti savo namuose. Jiems reikia registruoti veiklą VMVT. Galima gaminti kepinius, miltinius produktus ir kitus patiekalus. Šiai veiklai taip pat privaloma medicininė knygelė bei asmens higienos pasas.

Asmens medicininė knygelė

Jeigu jums reikalinga asmens medicininė knygelė individualiai veiklai vykdyti, ją galite įsigyti „Eurobiuras“ kanceliarinių prekių parduotuvėse, taip pat internetu eurobiuras.lt.

Įsigiję knygelę ją užpildykite, įrašykite, kokią veiklą vykdote, įklijuokite savo nuotrauką. Taip pat pažymėkite, sveikatai kenkiančius veiksnius savo veikloje. Jeigu darbas vykdomas lauke, šie veiksniai galėtų būti prastos oro sąlygos, lietus, vėjas, sniegas. Taip pat sveikatai kenksmingas monotoniškas, ilgas fizinis darbas, sėdima ar stovima padėtis, įtampa, stresas, naktinis darbas ir t.t.

Su medicinine knygele pasirodykite šeimos gydytojui, kuris pažymės ar esate sveikas, ar galite vykdyti numatytą veiklą.

Medicininės knygelės įrašus tikrina VMTM ir kitų atitinkamų tarnybų kontrolieriai. Jei darbuotojas dirba pagal darbo sutartį, knygelę gali tikrinti darbdavys ar jam atstovaujantis asmuo. Kai kurių profesijų atstovams privaloma tikrintis sveikatą kartą per du metus, darbovietėje turėtų būti atsižvelgta į asmens sveikatos būklę ir pasiūlyta sveikatai palanki darbo vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *