Elektros generatoriaus nuoma – inverterinis ar dyzelinis?

Neseniai per Lietuvą buvo vežamas didžiulis krovinys iš Klaipėdos į Mažeikius. Kadangi nėra automagistralės, teko važiuoti mažesniais ir siauresniais keliais. Krovinys buvo gana aukštas, todėl kai kur teko laikinai išjungti ir išmontuoti elektros stulpus. Viskas būtų gerai, jei ne šiokie tokie iššūkiai. Viename Žemaitijos kaime, vilkikai ėmė ir užklimpo drėgnoje pakelėje. Kol buvo rastas sprendimas ir krovinys pajudėjo toliau, šalia esančio kaimo gyventojai liko be elektros.

Ką jūs darytumėte, jei viduryje vasaros kelioms dienoms dingtų elektra? Juk reikia įjungti šaldytuvą, vandens gręžinio siurblį, nuotekų oro pompą, kitaip neturėsite vandens, nuotekų, suges visas maistas. Jau nekalbant apie telefonų pakrovimą ir elementarius buities prietaisus, be kurių mūsų gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas…

Tie, kas turėjo elektros generatorių, daug nuostolių nepatyrė. Taip, šiek tiek triukšminga, tačiau elektra namuose yra bent kelias valandas. Čia labai pravertė ir elektros generatoriaus nuoma. Pirkti nuosavą generatorių gali būti per brangu. Juk ne visi turi kelis šimtus eurų tokiam prietaisui, kurio vėliau gali ir neprireikti metų metus. Mūsų šalyje elektros tarnybos veikia gana sklandžiai, net ir nutolusiuose kaimuose elektros trikdžiai sutvarkomi gana greitai.

Kokį elektros generatorių nuomotis?

elektros generatoriaus nuoma

Populiariausi elektros generatoriai yra inverteriniai ir dyzeliniai.

Inverteriniai dažniausiai varomi benzinu arba dujomis (propanu). Jie yra gana tylūs, be to jų sugeneruojama srovė nešokinėja, veikia stabiliai. Be to jie yra pakankamai nedideli, juos nesunkiai pakelti gali vienas žmogus, patogūs vežtis automobilio bagažinėje.

Dyzeliniai yra kur kas didesni ir galingesni, tačiau dirba gana garsiai. Kadangi į juos pilamas dyzelinas (tai pigesnis kuras) elektros generavimas kainuoja nedaug. Galios pakanka keliems galingiems prietaisams.

Kyla dilema – kurį generatorių pasirinkti. Elektros generatoriaus nuoma kainuoja gana panašiai – apie 20 eurų dienai, todėl reiktų atsižvelgti į realius poreikius. Jei elektros generatorius bus naudojamas esminiams namų buities prietaisams, kuriems reikalinga nuolatinė ir nekintanti srovė, rekomenduotina rinktis inverterinį generatorių. Su juo būsite tikri, kad prietaisai nesuges nuo elektros srovės pokyčių.

Jeigu dirbate statybose, kur dar neatvestas elektros įvadas, garaže tvarkote automobilį ir nenorite apkrauti bendro tinklo, geriau rinkitės dyzelinį elektros generatorių. Tiesa, pasitarkite su profesionalais, kaip užtikrinti prietaisų sklandų veikimą.

Elektros generatoriaus nuoma yra viena iš populiariausių technikos nuomos bendrovių paslaugų. Dėl to turimas generatorių asortimentas yra labai įvairus, kad galėtų užtikrinti jūsų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *