Kada reikia dėti kamino įdėklą?

kamino įdėklas

Naujos statybos namų projektuose kamino įdėklų montavimas dažniausiai būna įtrauktas į darbų eigą. Tuo tarpu senesnės statybos namų kaminuose kartais pasigendama šio naudingo priedo. Tokiais atvejais namų savininkai, susidūrę su tam tikromis problemomis, arba norėdami jų išvengti, įsigyja ir pasirūpina nesudėtingu kamino įdėklo montavimu. Kada jo reikia ir kokios kamino įdėklo funkcijos? Pateikiame atsakymus:

  • Kamino apsauga nuo irimo

Kaminas, kuriame nėra įdėklo pastoviai yra veikiamas karščio. Dėl šio poveikio kamino viduje atsiranda įtrūkimų. Pro šiuos įtrūkimus dūmai patenka ir į kitas namo konstrukcijos dalis. Dūmuose esantys cheminiai junginiai ilgainiui ardo plytas ir betoną, atsiranda nedideli plyšiai, kurie kenkia visai namo konstrukcijai. Visos šios žalos padeda išvengti kamino įdėklai, kurie apsaugo kamino sieneles nuo karščio, korozijos ir visų minėtų pasekmių. Turintiems nestandartinės formos kaminą nerimauti neverta. Šiuolaikiniai įdėklai gali būti stačiakampio, apskritimo ar ovalo formos. Kokybiškus įvairių rūšių kaminų įdėklus rasite čia: https://www.zidiniaipigiau.lt/kaminai/kaminu-ideklai .

  • Geresnė trauka

Kamino įdėklas pagerina dūmų trauką apie 20 procentų. Taip šildymo procesas tampa efektyvesnis, sunaudojama mažiau kuro bei patiriamos mažesnės šildymo išlaidos.

  • Priešgaisrinė sauga

Įdėklo dėka kaminas būna mažiau laidus karščiui, jo vidus ne taip smarkiai įkaista. Ši savybė apsaugo nuo su kaminu kontaktuojančių medžiagų užsidegimo. Taip pat gaisrus kamino viduje gali sukelti susikaupę suodžiai. Slidus kamino įdėklas neleidžia šiems suodžiams kauptis, tad apsaugo nuo šių nelaimingų atsitikimų.

  • Lengvesnis kamino valymas

Kamino, kuriame nėra įdėklo priežiūra ir valymas yra ne pati lengviausia procedūra. Tuo tarpu jei kamine yra įdėklas, suodžiai ir pelenai beveik nesikaupia, nes susidaręs kondensatas patenka į surinkimo indą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *