Kaip pasirinkti tvorą?

tvora

Tvoros pasirinkimas – tai sprendimas, kurį neretai priimame pačioje sklypo įrengimo pabaigoje. Tačiau kaip rodo praktika – tai turėtų būti daroma gerokai ankščiau, gal net projektavimo stadijoje. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tvorą? Pradėti reikėtų nuo tipo, arba tiksliau medžiagų iš kurių ji bus pagaminta. Vientisos tvoros be tarpų jau nebėra labai aktualios ir populiarios, nebent yra labai didelis poreikis pasislėpti nuo aplinkinių arba užtikrinti saugumą. Tokiu atveju, galimi variantai iš mūro, plytų arba skardos lakštų. Tai nebus patys patraukliausi tvorų variantai, tačiau tikrai ilgai tarnaus ir už jų galėsite jaustis kaip už sienos, tiesiogine to žodžio prasme. Visgi toks atsiskyrimas nuo pasaulio vis rečiau renkamas gyvenamų namų teritorijų aptvėrimui. Tais atvejais, kaip norisi matyti kas vyksta kaimynystėje ir tvoroje atsiranda tarpai galima ir vėl rinktis iš kelių variantų:

  • Segmentinės tvoros iš metalinio tinklo – vienas pigesnių ir paprastesnių sprendimų. Greitas ir lengvas įrengimas, bei nesudėtinga priežiūra daro jas labai populiariomis, tiek gyvenamų sklypų, tiek ir didesnių teritorijų aptvėrimui. Visgi norint, kad tvora atrodytų reprezentatyviai ir prabangiai, teks paieškoti koto sprendimo.
  •  Medinės tvoros pasižymi savo estetiniu vaizdu, tačiau turi gerokai trumpesnį tarnavimo laiką, lyginant su kitomis medžiagomis. Analogu gali tapti metalinės tvoralentės, kurios tarnaus gerokai ilgiau. Tokios tvoros gali būti tiek vertikalios tiek it horizontalios (žaliuzių tipo).

Sekantis žingsnis yra spalvos pasirinkimas. Vienas universaliausių sprendimų – rinkti tą pačią spalvą kaip ir namo stogo. Tai sukurs organiška, vientisą vaizdą. Jei stogui naudojamos šviesios medžiagos, tai tvorą galima rinktis kiek tamsesnę, tačiau ji turėtų išsiskirti bendrame fone. Renkantis šviesią tvorą, reikės kiek daugiau laiko kirti jos priežiūrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *