Kaip išsirinkti hidroizoliaciją pastatams?

Ne vienam anksčiau ar vėliau tenka susidurti su namų remonto ar tam tikrų patalpų atnaujinimo darbais. Tuo metu atrodo viskas nauja, reikia sužinoti, kokių medžiagų bei priemonių prireiks, tačiau be viso to dar ir susipažinti su jų gausybe. O kaip žinoti, kuris produktas yra geriausias, kuo šis pranašesnis už kitą ir atsakyti dar į daugelį įvairių klausimų.

Vienas iš praktiškai neišvengiamų produktų – tai hidroizoliacinės priemonės. Jos paskirtis – užtikrinti hidroizoliaciją pastato viduje arba išorėje ir apsaugoti tam tikras konstrukcijas nuo vandens poveikio. Visuomet naudojama vonioje, siekiant nuo drėgmės apsaugoti grindis, sienas bei lubas. Taip pat patalpas arba vietas, kurios turi tiesioginį sąlyti su vandeniu – aplink praustuvus, dušo kabiną. Hidroizoliacine medžiaga taip pat būtina padengti atvirus balkonus ar terasas, ypatingai kurie įrengti virš gyvenamųjų patalpų.

Populiariausia yra tepama, tačiau gali būti purškiama ar klojama hidroizoliacinė danga. Pastaroji naudojama kur kas rečiau, labiau skirta nelygiems paviršiams dengti ir tiems, kurie neturi sukibimo su tepamu produktu. Vidaus patalpoms paprastai naudojama tepama, pavyzdžiui, Remmers hidroizoliacija, kuri yra atspari ne tik vandeniui, bet ir UV spinduliams bei šalčiui. Dėl šių savybių ji puikiai tinkama naudoti ne tik pastato viduje, bet ir pamatų sandarinimo, fasado apdailos darbams.

Hidroizoliacija padengus pamatus drėgmei nėra galimybės skverbtis į pamato vidų, o taip tuo pačiu apsaugoma ir kita svarbi namo konstrukcijos dalis. Tuo tarpu balkonams ir terasoms naudojama speciali danga, ant kurios galima vaikščioti, ji yra atspari karščiui, šalčiui bei UV spinduliams. Taip pat atspari cheminiams valikliams bei aplinkos poveikiui ir net druskoms. Šia hidroizoliacine danga galima dengti senus paviršius, padengimo metu suformuojama vientisa, be sudūrimų danga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *