Black Hat SEO – privalumai ir trūkumai

Neleistini SEO metodai atsirado dar tuomet, kai buvo pradėtos taikyti svetainių optimizavimo strategijos. Vėliau šie „juodieji“ metodai buvo pavadinti Black Hat SEO vardu. Nors ir daugelis žino su jais susijusias rizikas, vis dėlto kartais SEO paslaugos, paremtos neleistinais metodais suvilioja. Kokie privalumai ir trūkumai slepiasi šiose „juodosiose“ strategijose?

Privalumai

Greiti rezultatai

Pagrindinė savybė, dėl kurios dažniausiai nelegalios SEO paslaugos vis dėlto pritraukia klientų yra greiti rezultatai. Naudojantis neleistinais metodais svetainė vos per mėnesį gali būti iškelta į pirmuosius Google puslapius. Toks šuolis įvyksta tuomet, kol Google įvertina tik didelį kiekį automatinių nuorodų į svetainę bei kitus atliktus veiksmus. Žinoma, vėliau situacija ir vertinimai pakeičiami priešingais.

Mažiau pastangų – mažesnė kaina

Dažniausiai nelegalios SEO paslaugos kainuoja mažiau nei teisingais metodais dirbančių specialistų darbas. Taip yra dėl to, kad neleistini metodai reikalauja mažiau pastangų ir laiko. Automatinis nuorodų, Meta duomenų ar net turinio generavimas žymiai skiriasi nuo rankiniu būdu atliekamų kokybiškų veiksmų.

Trūkumai

Rizika gauti nuobaudas

Black Hat SEO metodai prieštarauja paieškos sistemos paslaugų teikimo sąlygoms. Google nustačius šiuos pažeidimus bausmės rūšis parenkama atsižvelgiant į tai, kiek ilgai buvo atliekami neleistini veiksmai, koks jų mastas ir kt. Geriausiu atveju svetainė blokuojama nustatytam laikui, blogiausiu atveju – visam laikui be galimybės kada nors vėl būti matomiems Google. Tad po greitos sėkmės dažniausiai nelegalios SEO paslaugos pasibaigia nuobaudomis.

Kritęs svetainės autoritetas

Net ir svetainei esant pirmuose Google puslapiuose, šiek tiek SEO žinių turintys potencialūs klientai gali suprasti, kad šios pozicijos pasiektos neleistinais metodais. Tai be abejo nepakelia įmonės autoriteto. Be to, nekokybiški SEO straipsniai taip pat leidžia spręsti apie svetainės savininko neatsakingumą.

Jokios paslaugas suteikusio specialisto atsakomybės

Dažnai „juodosios“ SEO paslaugos teikiamos be jokios paslaugų teikimo sutarties. Tad laikinai ar visam laikui užblokuota svetainė tampa tik jos savininko rūpesčiu, o šioms paslaugoms išleisti pinigai papildomomis ir nenaudingomis išlaidomis.

Svarstydami ar verta pasinaudoti Black Hat SEO metodais pirmiausia paklauskite savęs ar norite greitų, bet laikinų rezultatų? Keletą mėnesių  svetainei būnant pirmuose puslapiuose padidėjęs pelnas gali būti paskutinis ir įtakoti visišką verslo pabaigą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *