Klaidos atliekant kiliminės dangos valymą

black vacuum cleaner on brown and white area rug
Photo by cottonbro on Pexels.com

Kiliminės dangos valymas tai užduotis, kurią galite atlikti patys arba patikėti valymo įmonės darbuotojams. Šiame straipsnyje atsakysime, kokios klaidos daromos valant kilimus namuose.

Kiliminės dangos valymas namuose

Visi žinote, kad kilimus reikia reguliariai siurbti dulkių siurbliu. Kilimo nepavyks gerai išsiurbti tik vieninteliu atveju – jeigu maišelis, kuriame dulkių siurblys renka nešvarumus, yra perpildyta. Tada sumažėja technikos galia ir valymas nėra efektyvus.

Ką darote, kai ant kilimo išsipila skystis – kava, vynas ar riebalai? Galbūt stipriai supanikuojate ir imate kuo greičiau smarkiai trinti dėmę? To daryti nepatartina, geriau nusiraminkite, suraskite lengvai įsigeriantį audinį ar popierių ir švelniais judesiais nusausinti kilimą. Lengvai trinant skystis susigers į skudurėlį, o valant stipriai, jis įsigertų į giluminius kilimo sluoksnius ir visiškai pašalinti dėmę būtų sudėtinga. Kiliminės dangos valymas atsiradus, šviežiai dėmei, turi būti atliekamas iš karto, kol dėmė neįsisenėjo.

Kilimų valymas įmonėse

Jeigu kilimas skleidžia nemalonų kvapą, o dėmės ant jo jau įsisenėję ir jų niekaip nepavyksta pašalinti namuose, reikėtų atlikti cheminį valymą. Naudodami profesionalias priemones ir įrangą šį darbą atlieka valymo įmonės. Patikint įmonei savo kilimus būkite įsitikinę, kad joje dirba profesionalūs, turintys patirties specialistai. Kitu atveju galite neišvengti klaidų.

a) Vilnoniai kilimai

Vilnoniai kilimai turi savybę trauktis, todėl juos atiduodant cheminiam valymui, būkite įsitikinę, jog bus naudojamos būtent vilnai skirtos priemonės. Daugybė parduotuvėse randamų priemonių netinka vilnoniams kilimams, nes jos pasižymi dideliu šarmingumu, kuris gali nudeginti. Vilnonės, šilkinės ar kitos tekstūros kiliminės dangos valymas turėtų būti atliktas profesionalioje įmonėje, turinčioje ne vienerių metų patirtį.

Profesionalų cheminį valymą rekomenduojama atlikti bent kartą per metus, nes dulkių siurbliu neįmanoma pašalinti smulkių nešvarumų – bakterijų, dulkių erkučių, žmogaus odos ląstelių. Be to, toks valymas pašalina nemalonų kvapą ir įsisenėjusias dėmes, atgaivina kilimo spalvą.

Kiliminės dangos valymą Vilniuje patikėkite daugiau nei 5 metų patirtį turinčiai įmonei „EVP Projektai“, kurios darbuotojai parenka tinkamas priemones, atsižvelgę į kilimo tekstūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *