Kodėl verta užsakyti kapų tvarkymo paslaugas?

Mirusiojo artimiesiems ir draugams itin svarbu, kad netekus artimojo paminklas ir visas kapas būtų tvarkingas. Antkapius gali prireikti reguliariai prižiūrėti, nes jie stovi lauko salygomis ir kovoja su gamtos stichijomis, kurios juos gali apgadinti ar kitaip išpurvinti. Gėlės ir dekoracijos laikui bėgant taip pat pablogės ir turės būti pakeistos, kad būtų išlaikyta kapo išvaizda.

Po kelerių metų marmurinius paminklus gali prireikti valyti specialiu aparatu, kuris nušlifuoja ir nupoliruoja marmuro paviršių, kad pašalintų nešvarumus. Tuomet kapas taps gražus ir švaraus paviršiaus. Įmonės kurios teikia kapų priežiūros paslaugas gali viskuo pasirūpinti ir nors kai kurios gilios dėmės marmure gali išlikti ir jų nebus galima pašalinti, valymo paslaugos gali beveik atkurti memorialo pradinę būklę.

Marmuro ir granito valymo patarimai

Nors įmonių valymo paslaugos yra labai kruopščios, reguliarus paminklo greitas valymas padės užtikrinti, kad kruopštaus valymo reikės rečiau. Užsukite į puslapį nevark.lt ir skaitykite daugiau informacijos apie kapų tvarkymo paslaugas.

Priklausomai nuo paminklui naudojamos medžiagos, reikės laikytis skirtingų valymo būdų. Tvarkant antkapį rekomenduojama valyti iš apačios į viršų, kad pelėsių ir kerpių rūgštys nepatektų į paminklą ir nesukeltų papildomų dėmių.

Marmurinius paminklus reikia reguliariai nuplauti muiluotu vandeniu. Negalima naudoti jokių švarių chemikalų, tokių kaip baliklis ar ploviklis, nes tai sugadins akmens tekstūrą ir padidins atmosferos poveikį ateityje.

Priešingai, granito paminklų nereikės reguliariai valyti, nes jų labai poliruoti paviršiai beveik nereikalauja priežiūros, o didžioji dalis nešvarumų bus pašalinta nuvalius paprasta drėgna šluoste. Tačiau tai negalioja granitiniams paminklams, kurių apdaila yra matinė, nes jų paviršiai nebus taip stipriai poliruoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *