Kokie yra signalizacijos komplektai?

Kiekvienas mąstantis apie namų apsaugą galvoja apie tai kokį apsaugos sprendimą pasirinkti geriausia. Apsaugos sistemų gausa: stebėjimo kameros, signalizacijų komplektai, domofonai ar kiti suteikia daug galimybių rinktis, tačiau toks kiekis skirtingų apsaugos sistemų tik apsunkina pasirinkimą. Populiariausiu apsaugos sprendimu pasaulyje vis dar išlieka signalizacijos, kurios skirstomos į laidines ir belaides sistemas.

Laidiniai signalizacijų komplektai

Laidiniai signalizacijos komplektai yra patikimiausias signalizacijos pasirinkimas. Signalą sklindantį laidais sunku sugadinti ar nutraukti, todėl šios sistemos išlieka populiariausios rinkoje. Laidiniai signalizacijų komplektai dažniausiai yra diegiami pačioje buto ar namo remonto stadijoje, kuomet dar nėra padaryta visa namo vidinė apdaila. Taip daroma, nes norint paruošti gerą signalizacijos sistemą, kuri fiksuos judėsi visuose namo ar buto taškuose reikia išvedžioti didelį kiekį kabėlio, kurio negalima vedžioti jau visiškai suremontuotose patalpose. Dauguma laidinių signalizacijų veikia GSM ryšio pagalba ir apie įvykusį įvykį praneša savininkui SMS žinute arba skambučiu į mobilųjį telefoną.

Belaidžiai signalizacijų komplektai

Pilnai įsirengus butą ar namą ir atlikus jo apdailą tenka rinktis belaidį signalizacijos komplektą. Tinkamai parinkta belaidė signalizacija gali veikti ne ką prasčiau už visiškai laidinį jos variantą. Belaidės signalizacijos veikimo principas praktiškai niekuo nesiskiria nuo laidinio jos varianto. Belaidžių signalizacijų komplektų veikimo nuotolis yra kur kas mažesnis, mat kiekviena namo siena ar kitas objektas silpnina signalo perdavimo atstumą nuo daviklio iki centralės, todėl renkantis belaidės signalizacijos variantą reikėtų atsižvelgti ir sienų kiekį. Žinoma, belaidės signalizacijos komplektai turi ir privalumų prieš visiškai laidines apsaugos sistemas. Belaides signalizacijas yra labai paprasta pajungti, o tai padaryti gali kiekvienas net ir neturintis jokios patirties su apsaugos sistemų diegimu. Dažniausiai belaidės signalizacijos aktyvuojamos išmaniojo telefono pagalbą nuskenuojant QR kodą nuo kiekvieno signalizacijos daviklio. Visas tokios sistemos valdymas tai pat vykdomas programėlės išmaniajame telefone pagalba.

Trumpai tariant renkantis signalizacijos komplektą reikėtų įvertinti jo montavimo galimybes. Jei namuose dar neatlikti apdailos darbai vertėtų rinktis laidinį jos variantą ir prasivesti laidus iki kiekvieno daviklio. Jei apdaila jau atlikta arba tiesiog nesinori mokėti montuotojams už signalizacijos komplekto pajungimą – verta apsvarstyti ir visiškai belaidės signalizacijos variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *