Kokiais atvejais skola negali būti pripažinta beviltiška?

Skolos pripažinimas beviltiška tai kreditoriaus galimybė susigrąžinti su skola susijusius mokesčius. Šia galimybe gali pasinaudoti subjektai, kurie moka pelno mokestį, individualią veiklą vykdantys gyventojai bei asmenys ir subjektai, mokantys pridėtinės vertės mokestį. Būtent šie mokesčiai, susiję su negrąžinta skola gali būti kompensuojami kreditoriui. Žinoma, pirmiausia turi būti išnaudotas skolu isieskojimas. Tačiau net ir nepavykus išieškoti skolos, kartais jos pripažinimas beviltiška sukelia rūpesčių. Kokiais atvejais skola negali būti pripažinta beviltiška?

  • Kai kreditorius įsigijo turto iš skolininko

Net jei tiesioginis skolų išieškojimas nedavė rezultatų, tačiau kreditorius iš skolininko įsigijo materialinių vertybių ar paslaugų, laikoma, kad įgyta vertė pilnai ar dalinai padengia įsiskolinimą. Tokiu atveju skola negali būti pripažinta beviltiška.

  • Kai taikomas senaties terminas

Kai kuriais atvejais skolų išieškojimas galimas iki tam tikro termino. Šiuos terminus numato įstatymai arba jie apibrėžiami paskolos suteikimo sutartyje. Jei kreditorius kreipiasi dėl skolos pripažinimo beviltiška pasibaigus šiam terminui, o skolininkas pateikia prašymą taikyti senaties terminą, ieškinys netenkinamas.

  • Kai skolą grąžino kitas asmuo

Kartais skolų išieškojimas įvykdomas ne skolininko, bet  kito asmens. Tokiu atveju skola laikoma grąžinta ir negali būti pripažinta beviltiška.

  • Kai skolų išieškojimas perduotas kitam asmeniui

Skolų reikalavimo teisė perleidžiama tretiesiems asmenims ne taip ir retai. Tuomet pirminis kreditorius, įtraukęs skolos sumą į pajamas netenka teisės kreiptis dėl skolos pripažinimo beviltiška.

  • Kai pasikeičia aplinkybės

Skolos pripažinimas beviltiška kartais neįmanomas dėl pasikeitusių aplinkybių. Dažniausiai taip nutinka, kai atnaujinamas bylos procesas, priimami teismo sprendimai, keičiantys skolos išieškojimo sąlygas.

  • Kai skolininką ir kreditorių sieja verslo santykiai

Tokie santykiai, kaip skolininko ir kreditoriaus įmonių susiliejimas ar skolininko įmonės perleidimas kreditoriui pakeičia skolos išieškojimo sąlygas ir padengia bent jau dalį skolos. Tokiais atvejais įmanomas skolos likučio išieškojimas, tačiau ne skolos pripažinimas beviltiška. Kiekviena su skolos išieškojimu ar jos pripažinimu beviltiška susijusis situacija yra individuali. Tad net esant tikimybei, kad teismo sprendimas bus jums palankus, pirmiausia verta pasitarti su teisininkais. Juk teismo procesams reikia skirti ne tik laiko, bet ir pinigų, todėl verta tiksliai žinoti ar šios pastangos atneš naudos.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *