Kokias paslaugas teikia personalo paieškos ir atrankos įmonės?

Daugumai bendrovių yra tekę kreiptis į žmogiškųjų išteklių valdymo srityje dirbančią   įmonę. Dažniausiai kreipiamasi atsiradus naujo personalo poreikiui. Tačiau darbuotojų paieška ir personalo atranka nėra vienintelės šių įmonių teikiamos paslaugos. Nors kiekviena bendrovė turi savo paslaugų spektrą, bet galima išskirti dažniausiai teikiamas ir populiariausias paslaugas.

  • Vadovų, specialistų paieška ir personalo atranka

Šių paslaugų tikslas – užsakovui pristatyti atrinktus jo  poreikius ir reikalavimus atitinkančius kandidatus. Pirmiausia išanalizuojama įmonės veikla ir lūkesčiai, susiję su būsimu vadovu. Suradus potencialius kandidatus pradedama personalo atranka. Įmonės šiame etape taiko tokius metodus kaip testavimas, rekomendacijų tikrinimas ir bendradarbiavimas derybose su kandidatu. Išsirinkus tinkamiausią specialistą užsakovas jį įdarbina.

  • Personalo paieška kitais metodais

Žmogiškųjų išteklių valdymo srityje dirbančios bendrovės taip pat teikia tokias paslaugas kaip specialistų paieška galvų medžioklės ar talentų pritraukimo metodais. Tai ne tiesioginė darbuotojų paieška ir personalo atranka, o specialios strategijos, kurios duoda daug geresnius rezultatus. Šie specialistų paieškos būdai pasirenkami, kai siekiama įdarbinti savo verslo srities lyderius. Šių metodų pagalba netgi stambių įmonių vadovai pritraukiami pereiti dirbti į kitą įmonę. Tokie tikslai pasiekiami, kai pritraukimo procesui vadovauja patyrę personalo paieškos ir atrankos specialistai.

  • Personalo vertinimas

Specialistų atliekamas jau suformuoto įmonės personalo vertinimas naudingas tada, kai norima geriau pažinti įmonės darbuotojus, jų privalumus ir trūkumus, kolektyvo mikroklimatą, tobulėjimo profesinėje srityje poreikius, turimas praktines bei teorines žinias ir pan. Personalo vertinimas atliekamas taikant tam skirtas metodikas. Išanalizavus gautą informaciją įmonės vadovas supažindinamas su išvadomis, pateikiama smulki vertinimo ataskaita ir rekomendacijos.

  • Karjeros konsultacijos

Konsultacijos, susijusios su karjeros planavimu naudingos tiek apsispręsti negalintiems jaunuoliams, tiek įmonėms, ieškančioms geriausių sprendimų planuojant personalo kompetencijų tobulėjimą. Pastaruoju atveju įvertinamos darbuotojų asmeninės savybės, požiūris į mokymus, motyvacija tobulėti. Po šių konsultacijų darbdavys gali daug lengviau planuoti darbuotojų tobulinimo veiksmus. Na, o jauniems žmonėms profesijos pasirinkimo konsultacija padeda apsispręsti dėl geriausiai tinkančios profesijos. Be šių pagrindinių paslaugų, kai kurios žmogiškųjų išteklių valdymo srityje dirbančios įmonės taip teikia personalo mokymų paslaugas. Be abejo, seminarus ir  mokymus veda kompetentingi lektoriai ir konsultantai. Tad seminarų metu įgyjamos žinios gali atnešti naudos ir įmonei, ir siekiančiam asmeninio tobulėjimo dalyviui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *