Kuo ypatinga alpakos vilna?

alpakos

Dailiosios alpakos buvo pradėtos auginti dėl vilnos. Išsiskirdama ypatinga struktūra, alpakų vilna yra net kelis kartus šiltesnė už avies (skaičiuojama, kad alpakų vilnos šilumos rodiklis yra net 6 kartus didesnis!). Alpakų vilna pasižymi unikaliomis savybėmis, padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą, todėl puikiai tinka tiek žiemai, tiek šiltesniam orui. Kadangi ši vilna yra švelni ir minkšta, ji tinka net ir jautriai odai, kūdikiams ar alergiškiems žmonėms.

Plačios dizaino galimybės

Alpakų vilna vertinama dėl itin plačių pasirinkimo galimybių. Gamtoje skaičiuojamos net 22 skirtingos alpakos spalvos, tarp kurių yra balta, juoda, ruda, pilka ir įvairūs šių spalvų atspalviai. Be to, alpakų vilna yra lengvai dažoma, todėl leidžia išgauti įvairius spalvinius tonus ir pasiūlyti įvairaus dizaino alpakų vilnos gaminius.

Tinka net ir jautriai odai

Priešingai nei avies vilna, alpakos vilna savo sudėtyje neturi lanolino. Būtent pastaroji medžiaga kelia problemų dėl vilnos apdirbimo, be to, gali dirginti odą ir kelti alergiją. Tai reiškia, kad net ir alergiški žmonės gali nešioti alpakų vilnos drabužius ir nejausti jokio diskomforto. Be to, šis audinys yra puikus pasirinkimas ir kūdikių drabužiams ar pledukams. Kadangi vilnoje nesiveisia kandys ar dulkių erkutės, alpakų vilnos gaminiai nesukelia čiaudulio ar kosulio, saugo nuo kvėpavimo takų ligų, puikiai tinka astma sergantiems žmonėms.

Švelnus, odos nedirginantys audinys

Alpakos vilnos drabužiai išsiskiria ypatingu švelnumu. Tiesa, kad būtumėte visiškai tikri kokybe, pasižiūrėkite į audinio sudėtį. Neretai alpakų vilna yra maišoma su avies vilna, todėl gali turėti avies vilnai būdingų savybių. Jei siekiate maksimalaus švelnumo, rinkitės 100 proc. alpakų vilnos gaminius. Ypač švelni yra pirmoji jauniklių vilna – „baby alpaca“ audinys.

Aukšta kokybė, ilgaamžiškumas ir lengva priežiūra

Alpakų vilnos gaminiai yra lengvai prižiūrimi ir ilgaamžiai. Dėl savo išskirtinio tvirtumo šis audinys sunkiai plyšta, ant drabužių atsiradusios dėmės yra lengvai pašalinamos, pats audinys mažai glamžosi ir nesielektrina. Atlikti tyrimai rodo, kad alpakos vilna yra net tris kartus atsparesnė trinčiai už avies vilną. Toks drabužis bus ne tik ilgiau nešiojamas, bet ir nesivels į gumuliukus, o dėl savo lygaus paviršiaus jis bus lengviau skalbiamas ir atsparesnis nešvarumams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *