Pakavimo maišeliai – greitas, estetiškas variantas „apgyvendinti“ dovaną ar kitą daiktą

Džiugu, jog idėjos, raginančios atsisakyti plastiko gaminių bei pereiti prie ekologiškesnių alternatyvų, pradedamos įgyvendinti ne tik teoriniu, bet ir praktiniu atžvilgiu. Tačiau, savaime suprantama, plastikiniai maišeliai pakavimui vieną dieną neims ir staiga stebuklingai neišgaruos. Tiesą sakant, didžiausia blogybė slypi bet tik pačiame plastike ar kitose medžiagoje, bet sąmoningame paties žmogaus elgesyje. Juk tą patį plastikinį maišelį, atlikusį savo pradinę funkciją, sėkmingai galima panaudoti dar ir dar kartą, o vėliau – perdirbti pagal visus reikalavimus.

Taigi, pakavimo maišeliai, naudojami tiek asmeninėms reikmėms, tiek verslo sektoriuje (pakuoti pagamintą ar parduodamą produkciją, gali būti tiek plastikiniai. Pasirinkimas priklauso nuo įvairių faktorių. Vienas jų – kaina. Deja, ekologiškesnės alternatyvos, pavyzdžiui, popieriniai ar medvilniniai maišeliai neretai kainuoja brangiau nei plastikiniai. Kainos faktorius neretai būna lemiamas, ypač kalbant apie masinės gamybos produktus, kurių gamintojai ir pardavėjai, siekdami didesnio susidomėjimo, yra suinteresuoti pasiūlyti pirkėjui kuo patrauklesnį variantą. O pakavimo išlaidos, savaime suprantama, atsispindi ir galutinėje produkto kainoje.

Kai kuriais atvejais išskirtinio dėmesio sulaukia ir ekologiškesnės pakavimo priemonės, pagamintos iš perdirbamų, aplinkai draugiškų medžiagų. Pavyzdžiui, ekologiška produkcija prekiaujančios krautuvėlės klientai liktų, švelniai tarianti, šokiruoti, jei savo įsigytą daiktą šiek gautų supakuotą į…plastikinius maišelius.

Kai kuriais atvejais žaliavos rūšys, iš kurios bus pagaminti maišeliai pakavimui,  „pasufleruoja“ pats pakuojamas daiktas ar produkcija. Pavyzdžiui, riebius, drėgnus ar kitus „probleminius“ daiktus ar produkciją kur kas estetiškiau ir saugiau pakuoti į plastikinius maišelius.

Jei kaip tik sukate galvą, kaip supakuoti artimajam skirtą dovaną, maišeliai pakavimui – itin patraukli alternatyva. Tai – greitas variantas, nereikalaujantis miklių, „auksinių“ rankų. Jei rezultatas, kurį išvysite pamatę suvyniotą dovaną į popierių, jus gali nustebinti nemaloniai, tai su maišeliu viskas bus tikrai kur kas paprasčiau. Tiesa, tiek plastikiniai, tiek popieriniai maišeliai šiandien gali atrodyti kur kas įdomiau, pavyzdžiui, įdomios formos, su papildomu langeliu ar dekoruoti įdomia spauda. Tad ne ir toks, iš pažiūros „ant greitųjų“ pasirinktas variantas, gali atrodyti iš tiesų originaliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *