Sunkiojo automobilio stiklo keitimas – ką apie jį reikia žinoti?

 Vairuojant sunkvežimį, kelyje ir ne tik, susiduriama su įvairiais nepataisomais stiklo pažeidimais. Tokioje situacijoje būtinas sunkiojo automobilio stiklo keitimas. Ekspertai sunkvežimiams rekomenduoja visada rinktis tik ilgaamžius stiklus, pavyzdžiui, kokius kaip AGN automobilių stiklai. Mat šie stiklai yra itin aukštos kokybės, turi sertifikatus. Stiklai padeda išlaikyti automobilio kėbulo standumą, pagerina aerodinamiką ir atlieka svarbią funkciją – avarijos metu apsaugo keleivius nuo iškritimo. Šiame straipsnyje įvardinsime priežastis, dėl kurių reikalingas sunkiojo automobilio stiklo keitimas. Taip pat pasakysime kaip tinkamai nuvalyti sunkiojo automobilio stiklą, kad žiūrint pro jį aiškiai matytųsi ne tik kelias, kuriuo tenka važiuoti, bet ir juo einantys pėstieji.

Sunkiojo automobilio stiklo keitimas – priežastys, lemiančios šį procesą

  • Korozija – dėl sąlyčio su stiklu, rūdys ima jį kelti, taip palaikant trintį ir galiausiai stiklas įtrūksta savaime arba automobiliui stuktelėjus ratu į duobę. Keičiant stiklą ir pastebėjus aplink jį atsiradusius korozijos židinius, kvalifikuoti autostiklų montuotojai visada praneš apie pažeistą kėbulą.
  • Staigi temperatūrų kaita – staigus temperatūrų skirtumas šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, lemia netikėtą automobilio priekinio ar galinio stiklo įskilimą. Taip atsitinka karštą dieną, sumanius įkaitusį automobilį nuplauti šaltu vandeniu arba žiemą, norint greičiau nuvalyti apšalusius stiklus, užpylus karšto vandens.
  • Netaisyklinga kėbulo geometrija – šaltą žiemos dieną stiklas gali sprogti ir dėl neteisingos automobilio kėbulo geometrijos. Taip atsitinka, jeigu automobilis buvo stipriai daužtas, o geometrija nebuvo iki galo atstatyta. Įjungus galinio stiklo šildymą, stiklas skirtingose vietose gauna nevienodą įtempimą, veikiant fizikos jėgoms skyla ir tuomet reikalingas jo keitimas.
  • Kelio duobės – vairuotojui sunkiojo automobilio ratu pataikius į kelio duobę, stiprus smūgis gali sukelti stiklo skilimą ir net dūžimą. Tai pasitaiko ir vasarą, ir žiemą.
  • Stiklo valytuvai – pasitaiko atvejų, kai stiklai skyla ir dėl netyčia paleidžiamų valytuvų tvirtinimų, kai keičiamos šluotelės, todėl šį darbą reikia atlikti atidžiai.

Kiekvieną sunkiojo automobilio vairuotoją gali apsaugoti AGN automobilio stiklai, nes jie yra atsparūs įvairioms įdaužoms, skylimams ir yra tvirti lyg plienas.

Tinkamas sunkiojo automobilio stiklo valymas

Valydami vidinę stiklo pusę, pasistenkite, kad automobilis stovėtų šešėlyje. Tada, naudodami švarią ir sausą mikropluošto šluostę, nuvalykite stiklą sukamaisiais judesiais. Kai atliksite šį veiksmą, apverskite šluostę į švarią pusę ir dar kartą stiklą išvalykite vertikaliais judesiais – iš viršaus į apačią.

Apibendrinant, galima teigti, jog sunkiojo automobilio stiklo keitimas reikalingas dėl įvairių priežasčių – dažniausias aptarėme. O nauji AGN automobilių stiklai – ilgaamžiškumo ir kokybės garantas. Su jais važiuosite tolimas keliones, kurios, be jokios abejones, bus labai įdomios!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *