Populiarėja minkšti ir šilti alpakų vilnos drabužiai

Lietuvoje kuriasi vis daugiau alpakų ūkių, o tai didina ir gaminių iš alpakų vilnos pasiūlą. Kiekvienais metais vis daugiau žmonės domisi, kodėl alpakų vilnos drabužiai taip vertinami daugelyje šalių. Lietuviams kasmet tai tampa vis patrauklesnė alternatyva avies vilnos gaminiams.

Kuo aplakos vilna kitokia?

Dar nedaug kam gerai žinomos alpakos daugelyje šalių yra auginamos būtent dėl vilnos. Nors Lietuvoje labai populiari pramoga lankytis alpakų ūkiuose, nes šie žvėreliai labai socialūs, draugiški ir nori bendrauti. Tačiau tiems, kas įsigijo alpakų vilnos drabužių, greitai supranta, kodėl ši vilna taip vertinama.

Pirmiausia, tai alpakų vilna yra kelis kartus šiltesnė už mums įprastą vilną iš avies kailio. Todėl alpakų vilnos drabužiai dažnai iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvi ir galima pagalvoti, kad su jais nėra šilta. Tačiau tai tik iliuzija. Plonas ir lengvas šios vilnos audinys vis tiek yra labai šiltas ir suteikia komforto.

Be to, vilkėti šiuos drabužius daug maloniau nei tuos, kurie gaminami iš avies vilnos. Pirmiausia todėl, kad iš alpakų vilnos pagaminti drabužiai yra minkšti ir malonūs paliesti. Tai labai svarbus faktas, jeigu renkatės drabužius, kurie turėtų šildyti ir būti malonūs kūnui. Taip pat labai dažnai iš alpakų vilnos gaminami pledai ar užklotai, kurie dažniausiai naudojami žiemą. Pirkėjai daug mieliau renkasi alpakų vilnos gaminius, kurie nėra tokie šiurkštūs kaip iš avies vilnos.

Dar įdomesnis faktas, kuriuo patiki ne visi anksčiau nedėvėję alpakų vilnos drabužių, tai, kad ši vilna yra skirta vilkėti ne tik žiemą, bet ir šiltesniu metų laiku. Alpakų vilnos siūlai turi išskirtinę struktūrą, dėl kurios vilna atspindi saulės spindulius. Tai leidžia sukurti tokią vilnos ypatybę, jog šaltame ore vilna šildo žmogaus kūną, o karštyje – kūną vėsina. Tai reiškia, kad alpakų vilnos drabužiai gali būti puikus pasirinkimas ir šiltuoju metų laiku. Todėl kasmet populiarėja ne tik iš alpakų vilnos gaminami paltai ar šalikai, bet ir švarkeliai, sarafanai ar kitokie originalūs drabužiai.

Kur įsigyti?

Tiems, kurie gyvenai dar nematė alpakų, puiki mintis – papramogauti alpakų parke. Dažniausiai juose galima ne tik gyvai pabendrauti su šiais gyvūnėliais, bet ir daugiau sužinoti apie alpakų vilną bei jos gaminius. Daugelis alpakų augintojų vietoje parduoda alpakų siūlus arba jau iš vilnos pagamintus gaminius, tokius kaip pirštinės, šalikai, kojinės, kiti alpakų vilnos drabužiai. Dažniausiai tokiose vietose įsigyti gaminiai iš alpakų vilnos pigesni nei įprastose parduotuvėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *