Laidojimo paslaugos Vilniuje kai reikalingas pervežimas iš užsienio

laidojimas

Nelaimė gali užklupti netikėtai ir dažnai nesame jai pasiruošę. Artimo žmogaus netektis – vienas blogiausių dalykų, kurie gali nutikti. Dar blogiau, kai išgyvenant netektį žemiškieji dalykai trukdo atsisveikinti, surengti laidotuves. Taip dažnai pasitaiko, kai artimasis mirė kitoje šalyje. Tuomet reikalingos ne įprastos laidojimo paslaugos Vilnius ar kitame mieste, bet ir palaikų pargabenimas. Kur tokiu atveju kreiptis ir kokių paslaugų ieškoti?

Kada reikalingas parvežimas?

Labai daug Lietuvos piliečių gyvena užsienio šalyse ir pasitaiko atvejų, kai ten ir baigiasi jų žemiška kelionė. Tuomet Lietuvoje gyvenantys artimieji ima rūpintis, kaip surengti atsisveikinimą su brangiu žmogumi. Deja, įprastos laidojimo paslaugos Vilnius ar kitas miestas tai būtų, ne visuomet gali padėti šioje situacijoje. Nes palaikus pargabenti iš užsienio gali ne kiekvienas laidojimo biuras.

Jeigu žmogus mirė ar žuvo užsienyje ten gyvendamas, atostogaudamas ar viešėdamas, ieškokite laidojimo biurų, kurios teikia būtent pargabenimo paslaugas. Dalis biurų teikia tokią paslaugą. Tokios kompanijos ne pačios vyksta į svečias šalis, o jose dažnai turi savo atstovybę, kurioje dirbantys žmonės ir pargabena kūną. Taip pavyksta išvengti ilgo laukimo, o paslauga kainuoja pigiau.

Kokios pagalbos galite tikėtis?

Pasitaiko atveju, kai žmogus miršta ar žūvą užsienyje išvykęs atostogų ar trumpam paviešėti. Jeigu žmogus Lietuvoje buvo apsidraudęs sveikatos draudimu, tuomet palaikų parvežimas iš užsienio yra organizuojamas ir apmokamas draudimo kompanijos. Artimiesiems tuo rūpintis nereikia.

Taip pat pagelbėti gali ir valstybė. Pirmiausia tai yra konsultacinė ir tarpininkavimo pagalba. Pavyzdžiui, šalyje esantis konsulas gali surinkti informaciją apie ligos priežastis, patarti, kokios institucijos gali padėti. Taip pat mūsų konsulas išduoda ir leidimą kūno pargabenimui. Tuomet su šiuo leidimu laidojimo paslaugos Vilnius ar kitame mieste gali atvykti pasiimti kūno arba atvežti jį tiesiai iš šalies į Lietuvą. Svarbu žinoti, kad ne visos laidojimo paslaugas teikiančios kompanijos gali suteikti tokią paslaugą. Tam reikalingi specialūs leidimai. Todėl jeigu nutiko taip, kad Jums reikalingas palaikų parvežimas, pirmiausia pasidomėkite, ar teikianti paslaugas įmonė yra patikima ir gali tai daryti.

Be to, labai dažnai pasitaiko atvejų, kai užsienyje mirus ar žuvus žmogui, Lietuvoje likę artimieji neišgali skirti didžiulių pinigų sumų ir pasirūpinti palaikų pargabenimui. Išimtiniais atvejais pagalbą gali skirti savivaldybė, kurioje gyvena artimieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *