Respiratoriai ir kitos veido kaukės: ką pasirinkti apsaugai nuo viruso?

kaukė

Didelis susidomėjimas veido kaukėmis ir respiratoriais atsirado visai ne šiaip sau. Paskutiniu metu vis ramybės neduodantis koronavirusas vėl siautėja, o užsikrėtusiųjų atvejų atsiranda vis daugiau. Norint apsisaugoti nuo tokių blogybių, reikia įdėti pastangų saugant savo sveikatą, todėl veido kaukės tapo dažnai perkama preke. Žinoma, ne kiekvienas pasirenka tinkamai, o kai kuriems sveikata ne taip ir rūpi, o dar treti netiki, jog koronavirusas gali būti pavojingas. Atvejų pasitaiko įvairių, vieniems toks virusas net nepajuntamas, kitiems net labai sunkiai prasergamas, o dar kitiems gali baigtis ir mirtimi, jei imunitetas silpnas, turima kitų ligų. Kaukės pasirinkimas irgi svarbus reikalas, nes FFP3 respiratoriai gerai saugo, tačiau yra ne tokie populiarūs, vienkartinės kaukės dėvimos kelis kartus, o medžiaginės kaukės nesaugo, bet yra pasirenkamos daugelio. Taigi, kaip viskas yra iš tiesų ir ką reikia rinktis norint tikros apsaugos?

Medžiaginės kaukės tikrai visiškai neprilygsta FFP3 respiratoriams, nes jos visiškai nefiltruoja ore esančių dalelių, todėl bet kokios medžiagos, mikroorganizmai, dulkės gali nesunkiai patekti į kvėpavimo takus. Jei šalia žmogaus su medžiagine kauke stovėtų sergantis asmuo, jis tikrai nesunkiai galėtų užkrėsti žmogų su kauke, nes ji nebūtų veiksminga. Vis dėl to, jei žmonės abu yra su kauke, sukuriamas menkas barjeras, kuris yra geriau nei nieko, todėl minimalus šansas apsisaugoti atsiranda. Bet kokiu atveju nerekomenduojama rinktis medžiaginių kaukių jei tikrai norisi maksimaliai apsisaugoti.

FFP3 respiratoriai suteikia net 99 procentų apsaugą, nes kuo puikiausiai filtruoja orą. Žinoma, šimtu procentu niekas neužtikrina apsisaugojimo, tačiau 99 procentai jau yra labai neblogai. Respiratoriai puikūs ir tuo, jog jie gali išbūti veiksmingi net 8 valandas, todėl apsisaugojusiems galima būti visą darbo laiką. Vienkartinės, medicininės kaukės irgi saugo neblogai, tačiau jos veikia palyginus trumpai, todėl turi būti dažnai keičiamos arba pasirenkamos tuomet, kai į viešą vietą bus einama trumpam. Kartu su kaukėmis geresnei apsaugai gali būti dėvimi apsauginiai skydai, nes jie pridengia akis, sulaiko norą nuolat liesti veidą, dar labiau uždengia apatinę veido dalį. Tai puikus būdas padidinti šansus neužsikrėsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *