Saulės moduliai: ekspertai paneigia dažniausius mitus

saulės moduliai

Didėjant elektros, dujų kainoms, pastaruoju metu vis daugiau žmonių ir įmonių svarsto galimybę naudoti saulės energiją. Saulės moduliai montuojami ant stogų, kiemuose ir suteikia daug naudos gyventojams.

Vis dėlto, augant saulės elektrinių populiarumui, ne vienam kyla klausimų, dvejonių ir abejonių. Kartais neigiamas nuostatas apie saulės energiją padiktuoja mitai. Nutarėme paneigti dažniausius iš jų.

Mitas nr. 1. Saulės moduliai negali veikti debesuotu oru

Vienas iš labiausiai paplitusių mitų yra tai, kad nesant saulės, elektrinė negamina elektros energijos. Ar tikrai taip?

Dalis šio argumento turi pagrindą. Kuo saulėtesnis oras, tuo daugiau energijos pagaminama. Snieguotas ir debesuotas oras gali sumažinti rezultatą. Vis dėlto, tai nereiškia, kad esant apniukusiems orams, elektra visai negaminama. Net kai debesuota, lyja ar sninga, saulės moduliai vis tiek gali gaminti elektros energiją. Tik jos bus mažiau nei vyraujant saulėtiems orams.

Mitas nr. 2. Saulės moduliai negamina elektros esant itin aukštai ar žemai temperatūrai

Kartais tenka išgirsti klaidingą nuomonę, kad saulės elektrinės apskritai neveikia, kai labai šalta ar karšta.

Tam tikros temperatūros gali sumažinti energijos gamybos efektyvumą – tai būtų tikslesnis argumentas. Vis dėlto, teigti, kad sistema negamina elektros yra mitas. Daugelis saulės sistemų gali veikti nuo -40 iki +85 °C sąlygomis.

Mitas nr. 3. Saulės elektrinės įrengimas yra labai brangus ir daugeliui neįkandamas

Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių vykdoma energetinė politika, kuri palaiko aplinkos tvarumą skatinančias idėjas, tame tarpe, ir saulės elektrines, kurios yra netaršios ir saugios aplinkai.

Už saulės modulių įrengimą numatoma kompensacija, todėl švari, atsinaujinanti saulės energija šiandien tapo prieinama absoliučiai daugumai žmonių.

Mitas nr. 4. Saulės moduliai tarnauja neilgai

Šis teiginys neturi jokio pagrindo. Dauguma saulės elektrinių, skirtų gyventojų reikmėms, yra labai patvarios, atsparios ugniai, temperatūrų svyravimui, drėgmei ir kitoms nepalankioms oro sąlygoms. Štai kodėl jie gali trukti labai ilgai.

Daugelis saulės baterijų gamintojų suteikia gaminiams vidutiniškai 10-25 metų veikimo garantiją, todėl tai – tikrai patikimas ir ilgaamžis sprendimas, kuris leis Jums sutaupyti ir saugoti aplinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *