Šiandieninės moters intymios higienos priemonių svarba

prausiklis

Tie laikai, kai visą kūną prausėme tiesiog muilu, jau seniai pamiršti. Šiandien kiekviena kūno sritis turi savo prausiklį. Ne išimtis ir intymioji zona. Perštėjimai, paraudimai, įvairūs tos srities susirgimai dažnai būna tiesiog netinkama prausimosi priemonė. Šiandien intymios higienos prausiklis yra neatsiejama kiekvienos savimi besirūpinančios moters higienos priemonių rinkinio dalis. 

Kaip pasirinkti intymios higienos prausiklį?

Teisingai pasirinktas intymios higienos prausiklis leis visą dieną jaustis gaiviai ir komfortiškai. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis šią priemonę?  Pirmiausia – prausiklio pH. Tikriausiai nustebinsime kai kurias moteris pasakydami, jog skirtingo amžiaus moterims tinka skirtingas intymios higienos prausiklis. Tiesiog makšties pH priklauso nuo moters amžiaus. 

Vaisingo amžiaus moters makšties pH yra nuo 3,8 iki 4,5. Menaupauzę išgyvenančios moterys ir paauglės turėtų rinktis prausiklius kurių pH7.0. Štai vyresnių nei 55 metai moterų pH neutralėja. 

Antras svarbus dalykas, renkantis intymios higienos prausiklį – nederėtų žavėtis pernelyg skaniomis priemonėmis. Prausiklio sudėtyje esančios kvapnios medžiagos gali alergizuoti ir sukelti eilę nemalonių pojūčių: niežėjimą, deginimą, paraudimą ir kita. 

Galiausiai, būtinai perskaitykite gaminio etiketę ne vien dėl pH. Priemones reikia pasirinkti ne tik dėl kenksmingų priedų vengimo, bet ir įvertinus naudingus. Gaminys išties kokybiškas jeigu jo sudėtyje randama: alavijo, asiūklių ekstrakto, pieno rūgšties, prebiotikų ar chlorheksidino. Pastarasis yra antiseptikas, kuris naikina bakterijas  ir jų sukeltą blogą kvapą. 

Kaip teisingai rūpintis intymia higiena?

Intymių kūno vietų nereikėtų prausti daugiau nei du kartus per dieną. Taip pat nerekomenduojama mėgautis pernelyg karštomis voniomis. Jos gali pažeisti apsauginį intymių vietų barjerą. Jeigu visam kūnui naudojate įvairias plaušines ar kempines,  intymiai zonai nusiprausti tikrai pakaks rankų. Patartina naudoti atskirą rankšluostį ir dėvėti tinkamus apatinius. Kelnaitės turėtų būti patogios, gana laisvos ir pagamintos iš natūralių medžiagų, geriausia iš medvilnės. Ir jų formą derėtų pasirinkti atsakingai. Kasdieninės kelnaitės su juostele tikrai nėra geras pasirinkimas. Na,  žinoma, jas dera keisti kasdien. 

Moterims, kurios turi intymios vietos infekcijų primygtinai patariama atsisakyti saunų, baseinų, sukūrinių vonių bei soliariumų. Jeigu pasirūpinsite savo sveikata, kai sergate, ateityje tikrai galėsite saikingai mėgautis minėtais malonumais. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *