Svetainės optimizacija: savarankiškai ar su specialistais

Optimizacija paieškos sistemoms, arba dažniau vartojamas trumpinys SEO, jau yra gerai pažįstamas ir rinkoje įsitvirtinęs skaitmeninės rinkodaros pasirinkimas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Vienaip ar kitaip internetines svetaines optimizuoja daugelis verslų ir šio proceso nauda neabejojama – jaučiamas ženklus lankytojų srauto didėjimas, gausesnis prekių ar paslaugų pardavimas, sparčiai didėjantis žinomumas ir kita nauda. Visgi, kai vieni verslininkai patiki svetainių pozicijas į profesionalų rankas, kiti renkasi aukštesnių rezultatų siekti savarankiškai. Nors tikslas tas pats, būdai skiriasi kardinaliai, todėl ir rezultatai nebūtinai bus vienodi.

Kai svetainę optimizuoja specialistai

Internetinės svetainės optimizacija yra tęstinis procesas, kuriam atlikti reikalingos specifinės žinios ir kompetencija. Procesą prižiūrintys ir atliekantys specialistai puikiai išmano, kokių veiksmų ir kokia seka reikia imtis. Prieš pradėdami taikyti SEO sprendimus, atlieka nuodugnią internetinės svetainės analizę, įvertina jos būklę, būtinus keisti dalykus. Po to – numato strategiją, kurios laikantis norimų rezultatų pavyks pasiekti greičiausiai. Nors gali pasirodyti, kad šis procesas nėra sudėtingas ir visada toks pat, SEO specialistai nesilaiko šabloninių sprendimų, kadangi kiekvienas projektas yra specifinis ir taikoma strategija priklauso nuo daugybės veiksnių: svetainės būklės, šiuo metu užimamų pozicijų, norimų užimti pozicijų, konkurencijos rinkoje, konkuruojančių svetainių aktyvumo ir kt. Patyrę specialistai neretai netgi gali numatyti, per kokį laiką pavyks pasiekti vieną ar kitą poziciją, iš anksto žino, kokių rezultatų pavyks pasiekti žengus vieną ar kitą žingsnį.

Kai svetainė optimizuojama savarankiškai

                      Savarankiškai savo internetines svetaines optimizuojančių verslų yra mažuma, tačiau jų taip pat netrūksta. Dažniausiai tokį sprendimą skatina priimti klaidinga nuomonė, kad viskas, ko reikia – tai keli papildomi sakiniai ar įterptos paieškos frazės, raktiniai žodžiai. Žinoma, jei konkurencija tokio verslo srityje yra nedidelė, gali ir pasisekti, tačiau tik laiko klausimas, kada padėtis rinkoje pasikeis arba profesionalios optimizacijos paslaugomis ims naudotis konkurentai. Tokiu atveju bandymas savarankiškai pasiekti ar išlaikyti pozicijas paieškos sistemų rezultatuose, greičiausiai, bus nesėkmingas ir net gali padaryti žalos, kurios šalinimas paprasčiausiai atims daugiau laiko ir pareikalaus didesnių investicijų, nei pasirinkus profesionalią optimizaciją iš karto.

                      Dėl būtinybės naudotis SEO paslaugomis abejonių neturėtų kilti nė vienam, nei smulkesniam, nei stambesniam verslui, tačiau svarstantiems tai daryti savarankiškai derėtų gerai apsvarstyti galimą resursų eikvojimą ir bergždžią darbą. Jei tokį pasirinkimą skatina fianansinė verslo padėtis, verčiau su specialistais diskutuoti skiriamo biudžeto, nei patiems imtis iniciatyvos.            

SEO – Digitalstar.lt svetainėje

SEO paslaugos – Digitalstar.lt svetainėje

Digital Star SEO paslaugos my business paskyra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *