Saulės baterijų klodai: daugiau naudos ar žalos

                      Kiek nutolus nuo didžiųjų miestų ir pavažiavus vos kelis kilometrus į užmiestį, beveik visose apylinkėse matome šiek tiek fantastinius filmus primenantį vaizdą – didžiuliais juodais blokais nusėtus laukus, plačiausius klodus įrengtų saulės baterijų. Vieniems tai kelia džiugesį, mat saulės baterijos yra alternatyvusis resursas, kiti neslepia nerimo ir net baimės – juk visai čia pat, šalia gyvenamųjų teritorijų ir ūkių plyti ištisi laukai energiją kaupiančių baterijų. Todėl kaip visada, kai vieni džiaugiasi, o kiti bijo – kyla daugybė klausimų dėl technologijų naudos ir žalos aplinkai bei aplinkiniams.

Pagrįstas džiaugsmas ir nepagrįsta baimė

Saulės baterijos yra viena iš populiariausių atsinaujinančių energijos šaltinių rūšių, todėl, kad jų eksploatacija sąlyginai nesudėtinga (lyginant su kitais galimais alternatyviųjų resursų naudojimo būdais). Jų nuolat iš saulės šviesos gaunama ir perduodama energija tiesiogiai prisideda prie aplinkos taršos mažinimo, todėl jaučiamas poveikis – tik teigiamas. Saulės energijos baterijos neskleidžia triukšmo, neišmeta į aplinką taršių subproduktų, jų gaminama energija yra visiškai natūrali ir nereikalauja jokių papildomų gamybos priemonių.

O kaip gi radiacija?

                      Deja, ne taip retai galima išgirsti nuogąstavimų, kad tokie masyvūs ir galingi įrenginiai neabejotinai skleidžia radiaciją ir yra pavojingi žmogaus organizmui. Dar didesniam šalininkų džiaugsmui šiuos mitus galima paneigti – saulės baterijos neskleidžia į aplinką nei radiacijos, nei kokių kitų žmogui ir gamtai kenksmingų junginių. Netoliese jų auginamos kultūros taip pat yra absoliučiai saugios ir neužterštos, lygiai tokios pat, kaip visos kitos kultūros į kurias šviečia saulė. Saulės baterijos yra visiškai saugus ir švarus elektros energijos gavybos būdas.

Kodėl reikalingi tokie dideli saulės baterijų plotai

                      Galiausiai, paskutinis baimę keliantis aspektas – saulės baterijų gausa laukuose. Dažniausiai jos plotuose montuojamos ne po vieną ir ne po dvi, o ištisomis dešimtimis. Kaip ir bet kurie kiti atsinaujinančių resursų energiją naudojantys elementai, beje. Pavyzdžiui, vėjo malūnai. Didelis saulės baterijų kiekis reikalingas dėl to, kad būtų maksimaliai išnaudojama saulėta vieta. Energijos iš saulės prikaupiama ne tiek daug, kaip gali atrodyti, todėl kuo baterijų plote daugiau – tuo jis naudingesnis ir pelningesnis, tačiau tikrai ne pavojingesnis.

Solet Technics – saulės baterijos

Žirmūnų 139, Vilnius

852363691

https://www.solet.lt/technics/

info(eta)solet.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *