Vidinis SEO – kas, kaip ir kodėl?

Vidinio SEO terminą tikriausiai teko girdėti kiekvienam, besidominčiam internetinių svetainių ir parduotuvių optimizavimu. Kai teikiamos SEO paslaugos, vidinio SEO darbai yra bene pirmasis veiksmas, kurio imasi SEO specialistas. Tuo tarpu paslaugų gavėjams kartais ne visiškai aišku kas atliekama šiame etape. Tad atsakysime į tris svarbiausius klausimus šia tema.

Kas yra vidinis SEO?

Vidinis SEO – tai svetainės optimizavimo darbai, susiję su svetainės technine puse, atliekami pačioje svetainės vidinėje struktūroje. Dažniausiai šie darbai pradedami svetainės kodo peržiūra, veikimo spartos įvertinimu, vidinių puslapių įvertinimu. Svarbią reikšmę šiame etape turi puslapių Meta duomenys. Jei jie netvarkingi, Google algoritmai sunkiai indeksuoja svetainės vidinius puslapius ir nesutvarkius Meta duomenų net ir ilgalaikės SEO paslaugos gali neduoti naudos. Vidiniam SEO taip pat priskiriamas ir svetainės turinys. Įvertinamas jo aktualumas, apimtis, raktažodžių panaudojimas. Esant poreikiui SEO paslaugos teikiamos kartu su turinio kūrėjais, kurie atlieka svetainės turinio korekcijas ar papildymą.

Kaip tai daroma?

Kai užsakomos SEO paslaugos, svetainės savininkui tereikia pateikti visą reikiamą informaciją SEO specialistui. Atlikus vidinio SEO darbus, paslaugas teikianti agentūra pateikia ataskaitą kokie trikdžiai buvo nustatyti ir kaip jie pašalinti. Jei šio proceso eigoje reikia atlikti darbus, kurie neįtraukti į SEO paslaugų sutartį, šiuo klausimu komunikuojama su svetainės savininku. Dažniausiai agentūros, kurių veikla yra SEO paslaugos, turi ir savo programuotojus ar turinio kūrėjus, kurių paslaugos gali būti įtrauktos į svetainės optimizavimo darbų paketą.

Kodėl tai reikalinga?

Visų pirma, atliktas vidinis SEO garantuoja, kad svetainė veiks sparčiai, tinkamai ir ją lengvai atpažins Google algoritmai. Dažniausiai vien atlikus vidinio SEO darbus ir dar nepradėjus dirbti su išorinėmis nuorodomis, jau matomi rezultatai – svetainės pozicijos šiek tiek pakyla. Kitaip tariant, vidinis SEO yra pirmasis žingsnis link pilno svetainės optimizavimo, be kurio tolimesni veiksmai yra praktiškai neįmanomi.

Kad ir koks svarbus yra vidinis svetainės optimizavimas, svarbu žinoti, kad SEO paslaugos – tai veiksmų derinys, kurį sudaro vidinis ir išorinis svetainės optimizavimas. Norint pasiekti gerus rezultatus būtina atlikti tiek vidinio, tiek išorinio svetainės optimizavimo darbus ir šiuo klausimu nėra galimybės sumažinti paslaugų apimtis ar atsisakyti kažkurio svetainės optimizavimo etapo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *