Žoliapjovių peiliai ir jų galandimas

Pavasario pabaiga puikus metas grožėtis atgimstančia gamta, žaliuojančia žolyte ir besiskleidžiančiais žiedais sode. Vis tik, norint šalia namų ar sodo turėti gražią veją teks pasidarbuoti su žoliapjove. Jeigu žoliapjovių peiliai yra seniai negaląsti ir atšipę, technika gerai neatliks savo funkcijos. Taigi, iš garažo išstūmę žolės pjovimo techniką įsitikinkite, kad peiliai pakankamai aštrūs, o jei ne – skaitykite keletą patarimų, kaip juos pagaląsti.

Patikėkite šį darbą profesionalams

Jeigu nenorite ar neturite laiko patys galąsti žoliapjovių peilius, patikėkite tai profesionalams – servisams. Specialių automatinių galąstuvų pagalba peiliai greitai bus aštrūs. Pasinaudoti profesionalų paslaugomis galėtų moterys ar pagyvenę žmonėms, kuriems tokie darbai sukeltų pernelyg daug rūpesčių.

Žoliapjovių peiliai galandami namuose

Jeigu nusprendėte žoliapjove pasirūpinti namuose, pirmiausia susiraskite reikiamus įrankius: veržliaraktį, dildę su spaustuvais peiliams laikyti arba metalo šlifavimo stakles, apsaugines pirštines ir akinius.

Net ir atšipę žoliapjovių peiliai gali sužeisti, todėl visada elkitės atsargiai. Pirmiausia reikės nuimti peilius nuo įrankio. Įsitikinkite, kad elektrinis įrankis yra atjungtas nuo rozetės. Įrankį pastatykite ant galinių ratukų. Norint benzininę žoliapjovę guldyti ant šono ar aukštyn ratais, pirma reikia įsitikinti, kad bake nėra degalų, nes kitaip kuras ar alyva užlies variklį.

Išimant žoliapjovių peilius, juos reikėtų priveržti gnybtais tam, kad jie nenukristų ir jūsų nesužeistų. Naudojant galandimui dildę, peilį įtvirtinkite spaustuvuose taip, kad dalis, kuri pjauna būtų viršuje. Norėdami tolygiai išgaląsti peilius, pradėkite nuo vidurio ir judėkite link galo. Pabaigę vieną pusę peilį apverskite. Kad jis būtų vienodai aštrus galite skaičiuoti kiek judesių atlikote galąsdami vieną pusę, tiek judesių atlikite su antrąja puse.

Žoliapjovių peilių keitimas

Kartais žoliapjovių peiliai yra pernelyg nusidėvėję, apgadinti, matosi daug nelygumų. Tokiu atveju geriausiai juos pakeisti naujais. Peilius galite įsigyti interneto svetainėje agropartsbaltija.lt. Šioje svetainėje įsigysite įvairių kokybiškų žoliapjovių detalių beveik visiems Lietuvoje naudojamiems prekiniams ženklams. Įsigyjant peilius svarbu žinoti jų parametrus, ilgį, centrinės skylės dydį, tipą. Įrašius parametrus svetainėje internete lengvai rasite jums reikiamas detales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *