APVA parama saulės energijai: ką reikėtų žinoti?

Saulės energija yra puikus būdas sutaupyti elektros išlaidoms. Skaičiuojama, kad kiekvienais metais Lietuvoje elektros naudotojų stipriai didėja, o ir elektros kainos kone kiekvienais metais kyla. Tad elektros energijai sutaupyti nori dažnas iš mūsų. Tam yra patogūs  ir modernūs sprendimai – saulės energija. Lietuvoje jau ne pirmus metus gyventojams ir verslo įmonėms teikiama APVA parama saulės energijai, tad tai galimybė ne tik sutaupyti elektrai, bet ir saulės elektrinei.

Kodėl verta investuoti?

Kas gi nemėgsta, kai vietoj planuotų išlaidų,  išleisti tenka mažiau? Mokesčiai už elektrą yra vieni labiausiai slegiančių gyventojus. Kiekvieną mėnesį už elektros sunaudojimą apmokėdami sąskaitas svajojame, kaip būtų gerai, jeigu jos sumažėtų ir vietoj planuotų keliasdešimties eurų pakaktų vos kelių ar keliolikos. Įsivaizduokite,  kiek galėtumėte sutaupyti per metus ar net kelis, jeigu nereikėtų mokėti už elektrą?

Saules energijos įdarbinimas gali suteikti Jums tokią galimybę. Investuoti į saulės energiją pirmiausia verta todėl, jog tai investicija, kuri ne tik prisideda prie pasaulio taršos mažinimo, bet ir leidžia Jums ateityje tapti nepriklausomu elektros tiekėju. Galėsite pasigaminti tiek elektros, kiek Jums reikia ir nesibaiminti, kai ir vėl kils elektros kainos.

Kada atsipirks?

Labai dažnai klausiama, kada investicija į saulės elektrinę turėtų atsipirkti. Iš tiesų skaičiuojama,kad tokia investicija atsiperka per 8-9 metus. Tačiau yra būdas tai paspartinti. Tokią galimybę suteikia APVA parama. Tai papildomas valstybės finansavimas per išlaidų kompensacijas tiems, kurie ryžtasi investuoti į saulės energiją. Gavus paramą, dalis Jūsų patirtų išlaidų yra padengiama, o tai reiškia, kad Jūsų investicija sumažėja. Taip Jus galite net keliais metais sutrumpinti laiką, per kurį Jūsų investicija atsipirks. Tad su parama investicija atsipirks per kelis metus, o pastatyta saulės elektrinė  tarnaus – apie 25 metus.

Kas gali gauti?

APVA parama yra skiriama tiek privatiems gyventojams, tiek verslo subjektams. Svarbiausia, atitikti keliamus kriterijus. Valstybės parama yra skiriama tiek saulės elektrinėms, tiek dalyvavimui saulės parkų veikloje. Tai reiškia, kad norint investuoti į saulės energiją ir gauti kompensavimą, nebūtina statyti atskirą elektros energiją. Galite išsipirkti dalį saulės parko, kuris jau yra įrengtas ir naudotis ten  pagaminama elektros energija arba  ją parduoti.

Jeigu jaudinatės, kad nesugebėsite pateikti tinkamai užpildytos paraiškos, žinokite, jog Lietuvoje veikia įmonės, kurios užsiima tarpininkavimu. Jos ne tik gali suprojektuoti ir sumontuoti  elektrinę, bet ir pasirūpinti visais APVA paramai gauti reikalingais dokumentais. Jums nereikės dėl nieko jaudintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *