Įmonės, kurių srityje projektinė veikla užima didžiąją verslo valdymo dalį, susiduria su dideliais verslo vystymo iššūkiais. Čia kalbama apie įmones, kurios užsiima statybų, inžinerinėmis bei kitomis veiklomis. Šios sritys išties apima gana ilgą procesą nuo kontakto užmezgimo su klientu iki projekto įgyvendinimo.
Reikalinga atlikti skaičiavimus, paruošti komercinį pasiūlymą, vėliau pasirašyti sutartis, suplanuoti darbų vykdymo eigą ir jų atlikimą. O tai reikalauja aiškaus darbo ir darbuotojų apimčių numatymo, sklandaus procesų įgyvendinimo ir dokumentų tvarkymo. Be to, tokioje veikloje labai dažnai iškyla tam tikrų nesklandumų, vyksta pakitimai, kurie taip pat turi aiškiai atsispindėti rezultate.
Siekiant konkurencingumo ir išlaikyti sklandų savo įmonės paslaugų įgyvendinimą, skaitmenizuoti projektų valdymo sprendimai yra neišvengiami. Jų dėka galima ženkliai optimizuoti veiklos procesus ir pagerinti rezultatus, numatyti projektų būsimą biudžetą, darbo ir žmogiškųjų išteklių pasiskirstymą.
Renkantis projektų valdymo sistemą, būtina atkreipti dėmesį į sistemos siūlomas modulių galimybes ir funkcijas. Labai svarbu, kad duomenų srautas vyktų realiuoju laiku ir būtų matomas visoje įmonės sistemoje. Projektų valdymo procesas turi leisti keistis visais duomenimis ir informacija tarp darbuotojų ir kitų įmonėje veikiančių sistemų. Šie sprendimai skirti apjungti visus procesus į vieną visumą.
Taip pat svarbu, kokiu principu veikia sistema. Idealu, jeigu yra galimybė ja naudotis iš bet kur ir bet kuriuo metu interneto pagalba. Projektų sistemos valdymas turi būti aiškus ir paprastas, jo galimybės ir moduliai pritaikyti individualiai įmonės poreikiams. Būtina išsiaiškinti, ar kintant įmonės poreikiams, bus galimybė vykdyti sistemos pakeitimus, įdiegti papildinius ir pan.
Taip pat reikėtų tinkamai įvertinti, kiek tokia sistema duos įmonei naudos, sumažins darbuotojų laiko sąnaudas, klaidų tikimybę, kaštus ir padidins įmonės veiklos efektyvumą.