Dilema: pos sistemos parduotuvėms – kaip užtikrinti saugumą?

Niekas negali garantuoti, kad pos sistemos parduotuvėms bus absoliučiai saugios nuo virtualių atakų. Vos tik specialistai sukuria sistemos patobulinimą, naują saugumo strategiją ar gynybos būdą, virtualūs įsilaužėliai dažnai iš karto randa būdų, kaip šiuos gynybos būdus apeiti. Vis dėl to, yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte savo verslo užpuolimo riziką ir sėkmingai bei saugiai vykdytumėte savo pardavimų verslą.

Pasitarkite su savo paslaugų tiekėjais

Paslaugų tiekėjus dažniausiai pasirenkame tik padarę gilias ir detales analizes apie jų veiklą – išsiaiškiname viską apie jų siūlomus produktus ir paslaugas, galimas rizikas, įsiskolinimus ir panašiai. Dėl šios priežasties vėliau esame linkę pilnai pasitikėti ir nekvestionuoti iš šių partnerių gaunamų paslaugų kokybės. Vis dėl to, jei dar nepasikalbėjote su savo tiekėjais dėl pos sistemų duomenų saugumo, būtų puikus metas to imtis. Ką svarbu išsiaiškinti? Kokias priemones jie naudoja jūsų duomenų saugumo užtikrinimui, kokius veiksmus atlieka, kad užtikrintų privatumo politikos nustatymus. Gavę atsakymus į šiuos klausimus galėsite būti tikri, kad jūsų pos sistemos yra saugiose rankose.

Įdiekite antivirusinę programą pos sistemoje

Jei sistemos tiekėjas ar administratorius negali užtikrinti pos sistemos parduotuvėms saugumo, turėtumėte patys tuo pasirūpinti. Geriausias sprendimas – antivirusinės programos įdiegimas. Tai paprastas sprendimas sistemų saugumui užtikrinti. Apsauginė antivirusinė programa nuskaitys pos sistemos programinę įrangą ir aptikusi grėsmę keliančius duomenis ar programas, nedelsiant juos pašalins.

Užtikrinkite sistemų privatumą

Naudojantis pos sistemomis svarbu užtikrinti, kad esminiai duomenys nebūtų pasiekiami eiliniam vartotojui. Pavyzdžiui, kompiuterinės kasos sistemos neturėtų būti pajungiamos prie bevielio nemokamo interneto tinklo, kuris yra atviras ir pasiekiamas, pavyzdžiui, jūsų parduotuvės klientams. Įsitikinkite, kad jūsų duomenys esantys sistemoje yra uždari ir neprieinami pašaliniams tinklo vartotojams.

Fiksuokite visus prisijungimus prie sistemos

Dauguma pos sistemų turi funkciją ir galimybę registruoti visus veiksmus ir procesus atliktus įrenginyje. Prieš paleidžiant į veiklą, pos sistemos parduotuvėms turėtų būti užprogramuotos taip, kad kiekvienas darbuotojas ar sistemą aptarnaujantis specialistas turėtų galimybę prisijungti prie sistemos naudodamas tik savo unikalų prisijungimo vardą ir slaptažodį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *