Kodėl būtina impregnuoti medieną?

Mediena vis dar išlieka pačia paklausiausia statybine medžiaga ir taip yra dėl daugybės teigiamų savybių, kuria ji pasižymi. Tačiau norint kad medžio gaminiai tarnautų kuo ilgesnį laiką, tenka pasirūpinti jų apsauga. Specialus apdirbimas yra tiesiog būtinas ten, kur medienos naudojimo sąlygos kelia grėsmę šiai medžiagai sušlapti, ko pasekmėje ji pradėtų pūti arba joje atsirastų pelėsis. Dėl šios priežasties mediena yra gerai išdžiovinama ir impregnuojama, o tik po to yra apdirbama – gruntuojama, dažoma arba lakuojama.

Medienos impregnavimas – tai procesas, kurio metu dirbiniai iš medžio yra išmirkomi specialiuose priemonėse. Tai suteikia medžiui ilgaamžiškumo, apsaugo jį nuo drėgmės, purvo, kenkėjų ir kt. Impregnavimas yra taikomas medienos gaminiams kurie naudojami lauko sąlygomis: tvoralentės, terasinės lentos, grindys ir t.t.

Nors dažniausiai impregnavimas yra atliekamas pramoniniu būdu, kuris leidžia greičiau ir efektyviau apsaugoti didelius medžiagų kiekius. Efektyviausias šiam momentui būdas yra vakuuminio impregnavimo technologija. Jo metu specialių medžiagų mišinys patenka giliai į medieną. Viskas vyksta specialioje kameroje, iš kurios būna išsiurbiamas oras ir paduodamos impregnuojančios medžiagos. Kitas būdas atliekamas kontrastinėse voniose. Dalis jų būna pripildomos karštomis apsauginėmis medžiagomis ir į jas patalpinami gaminiai iš medžio. Išlaikius jas voniose kelias valandas, gaminiai yra talpinami į vonias su šaltomis medžiagomis. Tokiu būdu atliekamas tiek medienos džiovinimas tiek ir impregnavimas.

Žinoma medį galima apsaugoti ir savarankiškai. Tam yra sukurta nemažai specializuotų priemonių tokių, kaip siūlomų svetainėje shop.remmers.lt.  Žinoma toks impregnavimo būdas nėra tiek pat efektyvus kaip išvardinti aukščiau, tačiau ir jo pagalba galima užtikrinti ilgesnį medienos tarnavimo laikas ir ji būna apsaugota nuo žalos, kurią gali sukelti drėgmė ir kenkėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *